MojAndroid

Juhokórejský gigant Samsung už niekoľko dní vypúšťa aktualizácie na novú verziu používateľskej nadstavby One UI 4.1. Týka sa to najmä vlajkových modelov a zariadení, pochádzajúcich zo strednej triedy. Teraz sa rad dostal aj na obľúbený Samsung Galaxy S20 FE 5G. Informáciu zverejnil webový portál SamMobile.

Samsung Galaxy S20 FE 5G prichádza s novým updatom

K smartfónom, ako Galaxy S21, Galaxy S21 FE, Galaxy S20, Galaxy S10, Galaxy Note 20, Galaxy Note 10, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 3, Galaxy A52 5G, Galaxy A42 a Galaxy M52 sa teraz pridáva aj Samsung Galaxy S20 FE 5G. Dostáva aktualizáciu, ktorá prináša novú verziu grafického prostredia One UI 4.1. S touto nadstavbou prichádzajú aj nové funkcie.

Aktualizácia pre Samsung Galaxy S20 FE 5G
Aktualizácia pre Samsung Galaxy S20 FE 5G | Zdroj: SamMobile.com

Nové označenie firmvéru je G781BXXU4FVC2 a dostupnosť tejto softvérovej aktualizácie hlásia už naši poľskí susedia a používatelia z ďalších krajín Európy a Ázie. Update kladie dôraz i na vylepšenú bezpečnosť a prichádza s marcovou bezpečnostnou záplatou. Tá opravuje až 50 zraniteľností.

Ak sa vám nechce čakať na príchod notifikácie, dostupnosť aktualizácie je možné skontrolovať aj v nastaveniach, konkrétnejšie v sekcii systémových updatov. Tí technicky zručnejší môžu inštaláciu vykonať aj manuálne. Stačí si stiahnuť potrebný súbor s firmvérom.

Čo vlastne aktualizácia na One UI 4.1 pre Samsung Galaxy S20 FE 5G prináša?

Update zahŕňa príchod podpory pre Google Duo Live Sharing, Smart Widgets a zlepšenú Color Palette. Portrétové fotografie budú za zhoršených svetelných podmienok vyzerať lepšie. Taktiež boli pridané pokročilé portrétové efekty s možnosťou dodatočného doladenia osvetlenia. Vstavaný editor obrázkov po novom disponuje možnosťou odstránenia objektov zo snímky a nástrojom na úpravu odrazov a tieňov.

Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aplikácia Samsung Health dokáže hlbšie analyzovať vaše zdravie a fitness štatistiky pre rýchlejšie dosiahnutie vašich cieľov. SmartThings Find povolí zdieľanie stratených predmetov s rodinou a priateľmi.

Quick Share povolí zdieľanie hesla na Wi-Fi a Samsung Klávesnica po novom bude podporovať nové jazyky a rozloženie, tak ako aj návrhy na opravy pomocou nástroju Grammarly. Ten však v našom jazyku dostupný nebude. V prípade, že by ste update na One UI 4.1 už dostali aj vy, môžete nám dať o tom vedieť v komentároch pod článkom.

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

Android aktualizácie sú odvetvím, na ktoré sa v dnešnej dobe kladie čoraz väčší dôraz. Preto poteší, že sa o ne zaujíma aj konkurencia. Spomenieme napríklad trojicu Xiaomi a Redmi smartfónov, ktoré nedávno dostali update na najnovší Android 12.

Motorola moto g30
Motorola moto g30 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Séria Huawei P30 sa dočkala veľkej aktualizácie, ktorá priniesla novú verziu používateľskej nadstavby EMUI 12. Za zmienku stojí aj príchod Androidu 12 na modelový rad OnePlus 8 či Motorola moto g30, ktorá taktiež dostala Android 12.

Náš tip
Toto je 10 dôvodov, prečo je nadstavba MIUI 13 lepšia ako MIUI 12

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+