MojAndroid

Nadstavby, ako sú One UI od Samsungu alebo EMUI od Huawei, vždy prinášali zaujímavé vylepšenia a funkcie, ktoré ste v čistom Androide nenašli. To isté platí aj o nadstavbe MIUI 13. Portál XiaomiAddictos zhrnul 10 dôvodov, prečo je lepšia než MIUI 12.

10 dôvodov, prečo je nadstavba MIUI 13 lepšia ako MIUI 12

1. Optimalizácia výkonu

Jedným z hlavných cieľov MIUI 13 bolo dosiahnutie lepšej optimalizácie výkonu. Prechody v systéme sú oveľa plynulejšie a zlepšila sa aj spätná väzba dotyku. Xiaomi sľubuje až  26% zlepšenie výkonu, a to ako v systéme, tak aj v aplikáciách tretích strán oproti predchádzajúcej verzii. Nadstavba by mala priniesť aj viac dostupnej RAM.

2. Manažment úložiska 

Zvýšenie výkonu zabezpečí aj nový inteligentný systém správy úložiska, ktorý automaticky kontroluje dôležité súbory a odstraňuje tie, ktoré nie sú potrebné. Takto získate väčšiu plynulosť systému.

3. Systémové widgety

Rozhranie MIUI 13 integruje nový dizajn svojich systémových widgetov. Niektoré z týchto nástrojov majú dizajn oveľa viac podobný iOS. To dodáva systému oveľa uhladenejšiu, modernejšiu a jednoduchšiu estetiku.

Widgety v MIUI 13 | XiaomiAdictos.com

4. Ďalšie možnosti v natívnych aplikáciách

V natívnych aplikáciách môžete nájsť nové možnosti. Ak napríklad vstúpite do kalkulačky, zobrazia sa vám nové možnosti výpočtu. Vo fotoaparáte tiež nájdete veľmi užitočnú funkciu: Inteligentnú redukciu šumu.

5. Atómová pamäť

Atómová pamäť je ďalšou novou technológiou implementovanou v MIUI 13 s cieľom obmedziť spotrebu aplikácií a procesov na pozadí. Vďaka atómovej pamäti môže systém získať až 40 % zlepšenie výkonu.

6. Procesné zameranie

Procesné zameranie súvisí s atómovou pamäťou. Na dosiahnuté zlepšenia výkonu je presmerovaný na aplikáciu alebo proces, ktorý momentálne používate. Ak používate napríklad WhatsApp, tak MIUI 13 sa postará o zrýchlenie aplikácie a jej uprednostnenie v mobilnej alebo WiFi sieti, tak aby fungovala na maximum.

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Xiaomi 11 Lite 5G NE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

7. Nový bočný panel

Bočný panel MIUI 13 je jedným z najdôležitejších kľúčových aspektov novej aktualizácie. Prostredníctvom tohto nástroja máte prístup k skrytej ponuke, v ktorej môžete manuálne nakonfigurovať preferované skratky k aplikáciam. Po nakonfigurovaní bočného panela môžete tiež otvoriť každú zo skratiek ako plávajúce okno a súčasne používať viac aplikácii.

8. Inteligentná rovnováha

Inteligentná rovnováha je, podobne ako atómová pamäť, metóda používaná na zníženie spotreby procesov, ktoré sú v pozadí. Inteligentná rovnováha však súvisí s batériou zariadenia a je zodpovedná za poskytnutie až o 10 % dlhšej výdrže.

9. Vylepšenia ochrany súkromia a zabezpečenia

Ďalším zo základných aspektov MIUI 13 sú jeho vylepšenia na úrovni súkromia a bezpečnosti. Bol pridaný zelený indikátor, ktorý varuje, ak niektorá aplikácia používa fotoaparát na akýkoľvek účel. MIUI 13 tiež integruje novú sekciu s názvom „Ochrana súkromia“, z ktorej si môžete pozrieť všetky povolenia udelené aplikáciám.

10. Nie je potrebné nič aktivovať

Funkcie ako inteligentná rovnováha, atómová pamäť, procesné zameranie a ďalšie sú štandardne povolené na všetkých zariadeniach, ktoré dostanú nadstavbu MIUI 13. Používateľ sa tak nemusí starať o konfiguráciu akýchkoľvek nastavení, aby zvýšil výkon svojho smartfónu.

Náš tip
Huawei P30 (Pro) dostáva veľkú aktualizáciu na EMUI 12
25.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+