MojAndroid

Huawei P30 Pro je poslednou vlajkovou loďou, ktorá ešte môže používať Google služby. Aj preto ide o stále pomerne obľúbené zariadenie, ktorého sa Slováci len tak nechcú vzdať. Aj v roku 2022 ponúka výborný fotoaparát, pekný displej, dostatočný výkon či rýchle nabíjanie.

EMUI 12 so všetkými dôležitými vylepšeniami

Smartfón bol oficiálne predstavený v marci 2019 s operačným systémom Android 9.0 Pie a nadstavbou EMUI 10. To isté platí aj pre model bez prívlastku Pro. Oba v týchto dňoch dostávajú aktualizáciu na najnovšiu nadstavbu EMUI 12.

Huawei P30
Huawei P30 | Zdroj: Matúš Kapusta

Tá je pravdepodobne postavená na operačnom systéme Android 11, avšak Huawei tento údaj v poslednom období neuvádza. Aj v prípade nových modelov uvádza ako verziu operačného systému verziu nadstavby EMUI, ktorá je však stále postavená na Androide. HarmonyOS v globálnej verzii zatiaľ nemáme.

V každom prípade, EMUI 12 ponúka všetky dôležité novinky, ako na pozadí, tak aj grafické vylepšenia, ktoré smartfón posúvajú bližšie k HarmonyOS. Portál Huawei Central uvádza, že aktualizácia je uvoľňovaná postupne, doraziť by mala aj na zariadenia, ktoré boli zakúpené na Slovensku.

Aktualizácia má takmer 5 GB | Zdroj: Huawei Central

O tom, že ide o významnú aktualizáciu, svedčí aj jej veľkosť. Na screenshote môžete vidieť, že má takmer 5 GB. Smartfón by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Pre jej stiahnutie, vzhľadom na veľkosť, odporúčame Wi-Fi pripojenie, teda ak nechcete plytvať dátami vo vašom balíčku od operátora. Pre aktualizáciou sa uistite, že je batéria vášho Huawei P30 (Pro) dostatočne nabitá, odporúčame aspoň na 50 %.

Aktualizuje aj konkurencia

Na najnovšie verzie nadstavieb, ale aj na najnovší Android v poslednom čase svoje smartfóny aktualizovalo viacero výrobcov. Samsung už aktualizoval staršie vlajkové lode na nadstavbu One UI 4.1, série OnePlus 8 dostala najnovší Android 12 a v aktualizáciách pokračuje aj Xiaomi, ktoré pre svoje modely sprístupňuje nadstavbu MIUI 13.

Náš tip
Trh prémiových smartfónov v roku 2021 rástol. Komu sa darilo najviac?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
25.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+