MojAndroid

Predstavenie jedného z najočakávanejších smartfónov roka je podľa oficiálneho vyjadrenia spoločnosti stanovené na 14. marca 2013 v New Yorku. Samsung pozval v tento deň mnohých novinárov, no aj samotných používateľov, ktorí na Time Square môžu sledovať živý stream z udalosti a dokonca aj odskúšať zariadenia vo vlastných rukách. Na našom webe MojAndroid nájdete veľké množstvo správ a špekulácií o pripravovanom smartfóne Samsung Galaxy S IV, ktoré sa postupom času dostali na verejnosť z rôznych zdrojov a preto sme sa rozhodli zverejniť článok so zhrnutím najdôležitejších informácií. Počas predstavenia bude v New Yorku aj náš šéfredaktor Michal Chabada a my vám prinesieme čerstvé informácie priamo z udalosti!

samsung-times-square-galaxy-s4-pozvanka

Najnovšie unikli na verejnosť správy prezrádzajúce zrejme najdôležitejšie informácie a to parametre zariadenia. Pochádzajú z výsledkov výkonnostných testov aplikácie Antutu benchmark, kde Galaxy S IV dosiahol skóre 24,894 bodov. V porovnaní s najvýkonnejšími zariadeniami konkurencie je na tom najlepšie, keďže HTC One získal pri rovnakom teste 22,678 bodov a Xperia Z 20,794. Na základe údajov z testu, novú vlajkovú loď spoločnosti Samsung bude poháňať 8-jadrový procesor Exynos 5 Octa s taktom 1,8GHz, grafický čip PowerVR SGX 544MP a 2 GB pamäte RAM. Podľa niektorých špekulácií mal byť tento procesor v niektorých krajinách nahradený čipom Snapdragon 600, kvôli chýbajúcej podpore pre LTE, no tieto testy ukazujú opak. Predná strana smartfónu bude niesť veľký 4,99-palcový displej s Full HD rozlíšením. Veľký záujem vyvoláva 13Mpix fotoaparát s LED bleskom a natáčaním Full HD videa a mnohí fanúšikovia sú zvedaví, ako si poradí s konkurenciou. Vnútorná pamäť má mať veľkosť 16 alebo 32 GB, no o rozšírení pomocou microSD slotu sa nehovorí. S 4 má byť vybavená všetkými bežnými bezdrôtovými technológiami, ako WiFi, Bluetooth 4.0, NFC, GPS a podporovať má aj rýchlu dátovú sieť LTE. Celé zariadenie má poháňať Android 4.2 Jelly Bean.

O samotnom displeji uniklo hneď niekoľko špekulácií. Spoločnosť vraj upustila od výroby AMOLED displeja, ktorý má problém vyrobiť vo Full HD rozlíšení a Galaxy S IV má byť vybavená SoLux displejom. Technické detaily neboli uvedené, no kvalitatívne má byť na rovnakej úrovni, ako Super LCD 3 použitý v HTC One. Iné informácie tvrdia o použití nového rozloženia pixelov AMOLED displeja, ktorým môže Samsung navýšiť rozlíšenie displeja až nad hodnotu 440 ppi. Táto informácia sa zdá byt vierohodnejšia, nakoľko počas CES 2013 uviedla spoločnosť, že v prvom kvartáli tohto roka bude mať k dispozícií displej s  hustotou 440 ppi a veľkosťou 4,99 palcov, čo hrá do karát predchádzajúcej správe o hardvérovej špecifikácii. Okrem toho má byť displej vabavený technológiou maXTouch S, ktorá umožní využívať bezkontaktné gestá a prispeje k vytvoreniu tenšieho a ľahšieho zariadenia. Táto technológia dokonca umožňuje využitie stylusu, no Samsung by týmto odstránil hlavný ťahák rady zariadení Galaxy Note.

Samsung-nove rozlozenie pixelov galaxy s iv

Po stránke dizajnu sa toho vie najmenej a zatiaľ sa neobjavila ani fotografia smartfónu v plnej svojej kráse. Špekuluje sa o tom, že spoločnosť zostane pri overenom návrhu s fyzickým home tlačidlom, podobne ako sme to mohli vidieť na každom zariadení Galaxy S série. Podľa ruského novinára Eldara Murtazina bude Samsung Galaxy S IV vyrobený z podobného materiálu ako predchádzajúci model. V tomto prípade by získal navrch dizajn nedávno predstaveného HTC One, ktorého konštrukcia je vyrobená z hlinníka.

Spoločnosť Samsung v minulosti požiadal o registráciu ochranných známok “Eye Pause” a “Eye Scroll”, čím potvrdil ďalší vývoj inteligentného sledovania používateľa pomocou prednej 2.1 Mpx kamery. Prvá funkcia bude určená na zastavenie prehrávaného videa vždy, keď sa pozriete mimo obrazovku smartfónu a druhá vám umožní posúvať webové stránky alebo elektronické knihy tým, že sa pozriete napríklad na spodnú časť telefónu. V súvislosti s týmto sa predpokladá, že funkcie budú súčasťou novej verzie používateľskej nadstavby TouchWiz, ktorú Samsung predstavuje každý rok. Ďalšou novinkou zo softvérovej stránky smartfónu bude nová funkcia pre  vytváranie 360 stupňových panoramatických fotografií s názvom Samsung Orb. Podľa softvérového inžiniera, ktorý pracuje na vývoji Galaxy S IV bude bude obdobou Googlovského Photo Sphere.

Samsung-Galaxy-S4-Orb-400x250

Žiadna z uvedených informácií nie sú oficiálne potvrdené spoločnosťou Samsung a považujeme ich za špekulácie. Myslíme si, že štvrtá generácia vlajkovej lodi Galaxy S IV nás ešte niečim prekvapí, no nezostáva nám nič iné než čakať necelé dva týždne na predstavenie v New Yorku.

Pozrite si prvú upútavku na predstavenie Galaxy S IV:

Aktualizácia 6.3.2013

Existenciu nových funkcií Eye Pause” a “Eye Scroll” potvrdzujú aj nové screenshoty, v ktorých sa však volajú Smart Pause a Smart Scroll. Nové funkcie využívajú prednú kameru a zdá sa, že pre ovládanie posúvania budú využívať sledovanie pohybu hlavy. Vertikálnym pohybom sa riadi rýchlosť posúvania. Zaujímavou je funkcia s názvom Smart Pause, ktorá automaticky pozastaví video vtedy, keď sa nebudete pozerať na telefón.

Galaxy S IV Galaxy S IV Galaxy S IV Galaxy S IV

Aktualizácia 6.3.2013 [2]

Portál GSM Izrael tvrdí, že od “spoľahlivého zdroja” získal prístup k snímkom obrazovky amerického modelu Samsungu Galaxy S IV, pravdepodobne sa jedná o AT&T verziu. Na snímkach môžete vidieť mierne zmenené používateľské prostredie TouchWiz. Zaujímavé je, že v nastaveniach sú prítomné funkcie “Smart scroll” a “Smart Pause”, čo potvrdzuje staršie správy. Snímky potvrdzujú aj uniknuté hardvérové špecifikácie, ktoré sme uviedli vyššie.

Samsung Galaxy S IV TouchWiz Samsung Galaxy S IV TouchWiz 2 Samsung Galaxy S IV TouchWiz 4 Samsung Galaxy S IV TouchWiz 3

Aktualizácia 8.3.2013

Zahraničný portál Sammobile pridal ďalší diel do skladačky s menom Galaxy S IV. Podľa jeho vnútorného zdroja bude nová vlajková loď spoločnosti vybavená technológiou Floating touch, ktorá umožní ovládanie telefónu pomocou gest rúk, podobne ako to je pri Xperii Sola. Očakáva sa podobná funkcionalita ako pri funkcii Air View, tentokrát však bude namiesto hrotu stylusu S Pen, využívať napríklad končeky prstov.

Okrem toho by mal displej priniesť aj novú technológiu AMOLED displeja, ktorý bude údajne používať materiál nazývaný “green PHOLED“. Takýto displej by mal byť až o 25% energeticky úspornejší. Z prvej upútavky na Galaxy S IV je pri otvorení krabice vidieť žiara. Muž v nej hovorí: “Viem, že toto bude jeden z najúžasnejších produktov na trhu, odvtedy čo sa objavila farebná televízia,”. Pôjde práve o super jasný displej nového Galaxy S IV? To zistíme už budúci týždeň.

Aktualizácia 11.3.2013

Portál Sammobile informoval o fotografiách, na ktorých sa údajne nachádza Samsung Galaxy S IV s kódovým označením GT-I9502.  Malo by ísť o Dual SIM verziu tohto smartfónu pre mobilného operátora China Unicom. Tak ako už informovali aj predchádzajúce správy, zdá sa, že nový S IV bude skutočne vyrobený z plastu a jeho dizajn bude veľmi podobný  s Galaxy Note II. Či ide o finálnu podobizeň novej vlajkovej lode Samsungu sa dozvieme pravdepodobne až 14. marca na oficiálnom predstavení v New Yorku. Fotografie však vyzerajú byť pravé a ich dôveryhodnosti pridáva aj viditeľné bodkovanie, ktoré sa objavilo aj na oficiálnej pozvánke na tlačovú konferenciu.

Samsung Galaxy S IV 6

Aktualizácia 11.3.2013 [2]

Samsung na svojom Facebookovom profile pridal ďalšiu upútavku na predstavenie nového Galaxy S IV.

Aktualizácia 12.3.2013

Portál PatentBolt  špekuluje, že pripravovaná Galaxy S IV by mohla byť vybavená technológiou pre snímanie 3D fotografií a videa. Ak sa bližšie pozrieme na číslo 4 vyobrazené na pozvánke ktorú môžete vidieť vyššie, tá je rovnako vytvorená v 3D pohľade. Len pred nedávnom si spoločnosť Samsung dala patentovať logo pre takýto 3D systém, čo ešte viac prehlbuje uvedené dohady. Okrem toho sa objavil aj patent pre nové panoramatické šošovky zadnej kamery, ktoré podľa informácií výrazne zlepšia kvalitu snímok. Samozrejme  uvedené patenty môžu platiť pre iné zariadenia, ako napríklad Galaxy Camera, takže sa opäť musíme nechať prekvapiť.

Galaxy S IV kameraAktualizácia 12.3.2013

Spoločnosť Samsung dnes na sociálnych sieťach Twitter a Facebook zverejnila prvú fotografiu nového smartfónu Galaxy S IV. Ten podobne ako to bolo v prípade Galaxy Nexusu, je zahalený v tmavom pozadí a môžeme tak vidieť iba časť z celkového dizajnu. Zaujímavosťou je, že cela vrchná časť pozostáva len z loga spoločnosti. Chýba reproduktor hovorov, kamera a ďalšie senzory. Dizajn skutočne pripomína starší Galaxy S III a podobá sa aj na vyššie publikované fotografie údajnej Dual SIM verzie Galaxy S IV, určenej pre zahraničného operátora China Unicom. Do predstavenia S IV nezostávajú ani nie dva dni, takže uvidíme, aké ďalšie fotografie sa objavia a čo Samsung skutočne na podujatí v New Yorku predstaví.

 Screen-Shot-2013-03-11-at-11.04.22-PM

Oficiálna fotografia publikovaná spoločnosťou Samsung na sociálnych sieťach

photostrip-2013-03-11-2

Zdroj/foto: androidandme

Aktualizácia 12.3.2013 [2]

Objavilo sa nové video, ktoré vraj zobrazuje pripravovanú vlajkovú loď v zaujímavom farebnom prevedení. Zatiaľ, čo je zadný kryt je biely, predná strana je klasická modrá a na bokoch môžeme vidieť lesklý hliník. Podľa videa sa jedná o model Galaxy S IV DUOS (dual sim), ktorý je na vlas podobný s Galaxy S IV. Video ďalej odhaľuje parametre tohto zariadenia a to 5-palcový Full HD AMOLED displej, procesor Exynos Octa 5410, grafický čip PowerVR SGX 544MP, 2 GB pamäte RAM a veľkú 2600 mAh.

Aktualizácia 14.3.2013

Dnes Samsung predstaví svoju novú vlajkovú loď Galaxy S IV. Len niekoľko hodín pred začiatkom podujatia Samsung Unpacked v New Yorku, sa na internete objavili ďalšie dve videá, na ktorých sú demonštrované funkcie SmartPause a floating touch. Okrem videí máme k dispozícii aj niekoľko fotografií vo vysokom rozlíšení, na ktorých sa údajne nachádza Galaxy S IV. Či ide o jeho finálnu podobu nevieme potvrdiť, predpokladáme ale, že táto sa už veľmi nebude meniť. (Zdroj: endgadget)

14.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+