MojAndroid

Tohtoročné smartfóny spoločnosti Samsung prišli na trh už s novou grafickou nadstavbou Samsung One UI 2.1. Medzitým ju obdržali aj minuloročné modely série Galaxy S10 a série Galaxy Note 10. To samozrejme nenechalo chladnými majiteľov dva roky starého smartfónu Samsung Galaxy Note 9, ktorí sa dlho dožadovali rovnakej aktualizácie. Podľa portálu XDA-developers ich výrobca tento týždeň vypočul.

Aj júnovou bezpečnostnou záplatou

Aktualizácia je momentálne dostupná v Nemecku formou OTA pre medzinárodnú verziu smartfónu s čipsetom Exynos 9810. Jej označenie je N960FXXU5ETF5 a veľkosť 1252 MB. Kedy bude dostupná pre verziu s čipsetom Qualcomm Snapdragon 845, ktorá sa predávala na americkom trhu, nie je známe. Aktualizácia okrem novej verzie nadstavby Samsung One UI 2.1 prináša aj júnovú bezpečnostnú záplatu systému Android. V prípade Galaxy Note 9 je to už nejakú dobu najnovší Android 10.

Samsung Galaxy Note 9 aktualizácia One UI 2.1

Aktualizácia sa dá nainštalovať aj manuálne

Zaujímavosťou je, že aktualizácia nezvyšuje verziu bootloaderu. Skúsení používatelia tak majú možnosť vrátiť sa po aktualizácii na staršiu verziu nadstavby One UI 2.0 s pomocou bootloaderu verzie 5. Neskúseným používateľom ale túto možnosť určite neodporúčame. Pokiaľ sa niekomu nechce čakať, kým bude aktualizácia dostupná formou OTA, môže ju nainštalovať aj manuálne cez nástroj Frija. Pred aktualizáciou sa ale uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % kapacity. Samsung Galaxy Note 9 prišiel na trh v roku 2018 so systémom Android 8.1 a grafickou nadstavbou Samsung Experience 9.5.

Samsung Galaxy Note 9 manuálna aktualizácia

Čo prináša Samsung One UI 2.1?

Grafické prostredie Samsung One UI 2.1 prinieslo niekoľko nových funkcií, ktoré sú často priamo previazané s hardvérom nových smartfónov. Príkladom je napríklad 120 Hz režim pre ich AMOLED displeje. Ten kvôli obmedzeniam hardvéru na starších Galaxy modeloch po aktualizácii softvéru nečakajte.

Mohli by ste ale dočkať nových funkcií ako je Screen Zoom alebo Samsung Quick Share. Screen Zoom narozdiel od bežného zväčšovania veľkosti písma v systéme zväčšuje aj jeho grafické prvky. Samsung Quick Share je alternatívou služby AirDrop spoločnosti Apple. S pomocou bluetooth vytvorí zabezpečené Wi-fi spojenie medzi dvoma Galaxy smartfónmi. Následne medzi nimi môžete šifrovane posielať súbory.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 5 oficiálne: Veľký displej, NFC a magnetické nabíjanie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+