MojAndroid

Keď minulý mesiac predstavil Samsung sériu smartfónov Galaxy S20 a vyklápacie véčko Galaxy Z Flip, nebol to len hardvér, čím zaujal. Novinky priniesli viacero softvérových vylepšení. Tie boli súčasťou novej verzie grafickej nadstavby Samsung One UI 2.1. Podľa portálu SamMobile ju obdržia aj staršie modely juhokórejskej spoločnosti. Ktoré to budú?

Samsung One UI 2.1 staršie modely

Dostane sa aj na vlajkové modely z roku 2018

Moderátor diskusného fóra Samsung komunity potvrdil pre juhokórejský portál, že sa One UI 2.1 dostane aj na staršie modely. Podľa jeho zdroja to nebudú len vlajkové lode z minulého roku série Galaxy S10 a Galaxy Note 10. Na novú verziu grafickej nadstavby sa môžu tešiť aj majitelia smartfónov série Galaxy S9 a Galaxy Note 9. Tie boli vydané v roku 2018 a modely Galaxy S9 dokonca na jeho začiatku. Samsung One UI 2.1 tak dostanú po uplynutí viac ako dvoch rokov. Nedávno obdržali aktualizáciu na systém Android 10 s grafickou nadstavbou Samsung One UI 2.0.

Samsung One UI 2.1 Screen Zoom

Kvôli limitovanému hardvéru budú niektoré funkcie chýbať

Grafické prostredie Samsung One UI 2.1 prinieslo niekoľko nových funkcií, ktoré sú priamo previazané s hardvérom nových smartfónov. Príkladom je napríklad 120 Hz režim pre ich AMOLED displeje. Ten kvôli obmedzeniam hardvéru na starších Galaxy modeloch po aktualizácii softvéru nečakajte. Mohli by ste ale dočkať nových funkcií ako je Screen Zoom alebo Samsung Quick Share. Screen Zoom narozdiel od bežného zväčšovania veľkosti písma v systéme zväčšuje aj jeho grafické prvky.

Samsung Quick Share je alternatívou služby AirDrop spoločnosti Apple. S pomocou bluetooth vytvorí zabezpečené Wi-fi spojenie medzi dvoma Galaxy smartfónmi. Následne medzi nimi môžete šifrovane posielať súbory. Kedy presne sa nového prostredia majitelia starších modelov dočkajú, nebolo zatiaľ oznámené.

Náš tip
Viacero smartfónov Honor dostáva na Slovensku aktualizáciu na Android 10
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+