MojAndroid

Android 10 sa s určitosťou presadzuje takmer v každom novšom smartfóne. Či už s touto verziou mobilného operačného systému prišiel na trh, alebo ho obdržal prostredníctvom OTA aktualizácie, jedna vec je jasná. Drvivá väčšina známych výrobcov smartfónov sa ho snaží priniesť v čo najlepšom možnom čase. Dôraz sa kladie prednostne aj na to, aby boli odladené všetky vlastnosti.

Spoločnosť HONOR, ktorá patrí pod čínsky Huawei, sa prednedávnom vyjadrila k aktualizácii na Android 10 pre štyri veľmi obľúbené modely, predávajúce sa aj na území našej krajiny. Aktualizáciu dostávajú tieto zariadenia:

  • Honor 20
  • Honor 20 Pro
  • Honor View20
  • Honor 9X

Aktualizácia na Android 10 oficiálne spustená

Tlačová správa od spoločnosti HONOR informuje o tom, že Android 10 dorazil na telefóny z modelového radu HONOR 20 a taktiež ním disponuje aj podarený HONOR 9X zo strednej triedy. Firma vysvetľuje funkcionalitu nového používateľského rozhrania EMUI 10.0, ktoré sa na spomínaných modeloch už nachádza od 11. marca 2020. Je samozrejme možné, že aktualizáciu dostanete aj trochu neskôr, no pre jej prítomnosť by ste mali skontrolovať aj samotné nastavenia telefónu.

Honor 20 Pro diera v displeji

Oslovení testeri pre Huawei uvádzajú, že nové EMUI prináša vylepšený dizajn a optimalizáciu kontrastu na pozadí. Tá má vraj navýšiť čitateľnosť a zároveň zminimalizovať únavu očí pri pozeraní sa na obrazovku. Táto vymoženosť tvorí skvelé duo s integrovaným tmavým režimom pre celý systém.

Vylepšené ovládanie a reakcie

Používatelia sa ďalej dočkajú pohodlnejšieho, rýchlejšieho a intuitívnejšieho ovládania. Možné je taktiež zdieľanie obrazoviek či synchronizácia medzi viacerými elektronickými zariadeniami v domácnosti. Párovanie prebieha či už pomocou NFC, Wi-Fi, Bluetooth alebo aj cez QR kód.

HONOR 9X skener odtlackov prstov
Smartfón na obrázku: HONOR 9X

Okrem mnohých vylepšení v grafickom prevedení nadstavby sa zmeny dotkli napríklad aj aplikácie fotoaparátu. Odteraz je možné zachytávať fotografie s aplikovaným filtrom. Taktiež je podstatne viditeľnejšia možnosť zoomu a prepínanie sa medzi jednotlivými kamerami, respektíve režimami fotenia.

Aktualizácia prináša na záver i vylepšené zabezpečenie, takže nie je dôvod sa obávať o svoje súkromie. Pokiaľ by váš HONOR tento update už získal, budeme radi, ak nám o tom napíšete dolu do diskusie.

Náš tip
Honor 9X Pro: Sympatická stredná trieda bude dostupná globálne

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.3.2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+