MojAndroid

Spoločnosť Qualcomm podľa plánu predstavuje ohlásenú horúcu TOP novinku, o ktorej by sme mali ešte veľa počuť. Ide o nový SoC Snapdragon 845, je to nástupca Snapdragonu 835 a Qualcomm ho plánuje vkladať do vlajkových lodí nasledujúceho roka. Momentálne nie sú k dispozícii všetky špecifikácie a funkcie.

Qualcomm sa týmto počinom vrhol naplno do vôd rozšírenej reality a virtuálnej reality, nakoľko tieto oblasti považuje v tomto období za mimoriadne dôležité. Nezabudol ani na podporu umelej inteligencie. Zrejme ho trochu nakopol aj Huawei svojím Kirinom 970 s podporou umelej inteligencie, pretože podľa správ má aj nový Qualcomm obsahovať “neurónovú výpočtovú jednotku”.

Za zmienku stojí aj zvýšenie dátovej rýchlosti pripojenia. Funkcia síce závisí od používateľskej dátovej siete a jej vlastností, no viceprezident mobilnej divízie firmy Alex Katouzian hovorí, že Snapdragon 845 môže za vhodných podmienok stiahnuť 3 GB súbor z cloudu za cca 3 minúty.

Zaujímavosťami ohľadom plánov Qualcommu je určite aj podpora Googlu v rámci úsilia priniesť Android Oreo aj do tých najlacnejších zariadení s podporou 1 GB RAM (alebo aj menej). Tento operačný systém sa má nazývať Android Oreo Go Edition. Qualcomm chce zoptimalizovať svoje stredotriedne i nižšie platformy na to, aby boli schopné spolupracovať so sľubovanou novinkou.

Zdroj: androidcommunity.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+