MojAndroid

Spoločnosť Samsung tento týždeň oznámila koniec softvérovej podpory pre štyri roky staré vlajkové modely Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Včera ale spustila aktualizáciu na systém Android 10 pre štyri svoje smartfóny. Konkrétne ide o Samsung Galaxy J6, Galaxy XCover 4S, Galaxy A20e a Galaxy A10.

Aprílová bezpečnostná záplata len pre Samsung Galaxy A20e

Podľa portálu GSMarena má aktualizácia pre Samsung Galaxy J6 označenie J600GUBU6CTC8. Okrem Androidu 10 mu prináša aj grafickú nadstavbu One UI 2.0 a marcovú bezpečnostnú záplatu systému. Pred outdoorový model Samsung Galaxy XCover 4S nesie aktualizácia podľa GSMareny označenie G398FNXXU4BTC7. Zatiaľ je dostupná formou OTA v Poľsku, Spojených arabských emirátoch a Vietname.

Aj v prípade tohto smartfónu je s Androidom 10 distribuovaná nadstavba One UI 2.0 a marcová bezpečnostná záplata. Tú obsahuje aj aktualizácia pre model Galaxy A10 s označením A105FDDU3BTCA a veľkosťou 1,2 GB.

Jediným smartfónom, ktorý okrem Androidu 10 získava aj najnovšiu aprílovú bezpečnostnú záplatu, je Samsung Galaxy A20e. Podľa portálu GSMarena má jeho aktualizácia označenie A202FXXU3BTC7 a samozrejme obsahuje aj nadstavbu One UI 2.0.

Čo smartfónom prinesie Android 10 a Samsung One UI 2.0?

Android 10 prináša týmto smartfónom nové funkcie ako tmavý režim v celom systéme, nové navigačné gestá alebo pokročilé udeľovanie lokalizačných povolení. Nadstavba Samsung One UI 2.0 to dopĺňa o vlastné grafické prvky, ikony a animácie alebo funkcie ako natívne nahrávanie obrazovky a novú aplikáciu fotoaparátu. Dostupnosť aktualizácie pre váš smartfón zistíte v jeho Nastaveniach. Pred aktualizáciou sa uistite, či máte batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Posledný mesiac dostali Android 10 aj ďalšie smartfóny

Spoločnosť Samsung aktualizovala posledný mesiac na systém Android 10 aj model Galaxy A10s alebo Galaxy A9 2018. Aktívna bola aj čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá ho distribuovala pre smartfóny  Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Mi A3 alebo Redmi Note 7 Pro. Fínska značka nedávno potešila  nový systémom majiteľov Nokie 7.2.

Plánujete kúpiť smartfón od Samsungu a neviete sa rozhodnúť? Vybrali sme pre vás najlepšie modely Samsung, ktoré si momentálne môžete kúpiť. Hľadáte iný smartfón, prípane príslušenstvo? Navštívte nášho nákupného poradcu, ktorý vám s výberom pomôže.

Náš tip
Najlepšie smartfóny Samsung: Vyberáme to naj pre rok 2020
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+