MojAndroid

Posledný týždeň bol pre spoločnosť Samsung najzásadnejším v tomto roku. Predstavila viacero kľúčových zariadení ako smart hodiny Galaxy Watch 3, tablety Galaxy Tab S7/S7+ alebo slúchadla Galaxy Buds Live. Najpodstatnejšími ale určite boli smartfóny Samsung Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra. Portál XDA-developers teraz poskytol na stiahnutie ich oficiálne predinštalované tapety pre pozadie plochy.

Statické a aj živé tapety z Galaxy Note 20

Pozadia extrahoval člen XDA yakapa40 z firmvéru smartfónu Samsung Galaxy Note 20 (SM-N981B) a zverejnil na fóre v ZIP archíve s veľkosťou 303 MB. Ten obsahuje celkovo 14 statických a aj živých tapiet Ponúkajú pestrú škálu farieb s organickým nádychom. Ich hlavnou úlohou je zvýrazniť kvality a farebné podanie Super AMOLED displeja smartfónu Galaxy Note 20 a Dynamic AMOLED displeja Galaxy Note 20 Ultra.

Statické tapety sú vo formáte PNG respektíve WEBP a živé vo formáte MP4. Ich rozlíšenie odpovedá rozlíšeniu displejov jednotlivých modelov. Vďaka nástrojom systému Android si ich ale môžete jednoducho orezať pre rozlíšenie displeja vášho smartfónu.

Nepáčia sa vám tapety z Galaxy Note 20? Stiahnite si iné

Pokiaľ vám ani jedná z oficiálnych tapiet v smartfónoch Galaxy Note 20 nepadla do oka, tak môžete skúsiť vyhľadať alternatívu v jednej z populárnych aplikácií pre tapety. Asi najznámejšou je aplikácia Zedge, ktorá ponúka okrem tapiet aj zvuky zvonení. Pozadia môžete vyhľadávať pomocou kategórii, farby alebo zadaním témy, ktoré pozadie odzrkadľuje.

Pokiaľ má váš smartfón displej vyrobený technológiou AMOLED, tak môžete skúsiť aplikáciu AMOLED Wallpapers. Nebuďte potom ale prekvapený, keď bude väčšina tapiet tmavej farby. Tmavšie pozadie alebo téma u AMOLED displejov totiž podstatne šetrí spotrebu batérie. A pokiaľ preferujete skôr klasické fotografie, tak môžete skúsiť aplikáciu Walpy.

Náš tip
LG G7 ThinQ konečne získava aktualizáciu na najnovší Android 10
10.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+