MojAndroid

Samsung dnes predstavil v poradí tretiu generáciu obľúbených True Wireless bezdrôtových slúchadiel do uší. Samsung Galaxy Buds Live ponúkajú nový dizajn a ich cena sa opäť trochu zvýšila.

Parametre Samsung Galaxy Buds Live:

Rozmery a hmotnosť 16,5 x 27,3 x 14,9 mm, 5,6 g (slúchadlo)

50 x 50,2 x 27,8 mm, 42,2 g (nabíjacie puzdro)

Reproduktor 12 mm membrána
Mikrofóny 3 mikrofóny (2 vonkajšie, 1 vnútorný)
Kapacita batérie 60 mAh (slúchadlo)

472 mAh (nabíjacie puzdro)

Doba prehrávania 6 hod / celkovo 21 hod s ANC alebo Bixby Voice Wake-up

5,5 hod / celkovo 20 hod s ANC a Bixby Voice Wake-up

8 hod / 29 hod celkovo bez ANC alebo Bixby Voice Wake-up

 

Doba hovoru 4,5 hod / celkom 17 hod bez ANC

5,5 hod / celkom 19 hod s ANC

Nabíjanie 5 min. rýchleho nabíjania = 1 hod prehrávania

Bezdrôtové nabíjanie Qi

Konektivita Bluetooth 5.0

Kodek: Scalable (Samsung proprietary), AAC, SBC

Kompatibilita Android 5.0 alebo novší, aspoň 1,5 GB RAM

iPhone 7 alebo novší s iOS 10 alebo novším

Vodoodolnosť IPX2

Samsung Galaxy Buds Live: Konečne aj s aktívnym potlačením hluku

Hlavnou novinkou oproti predchodcom je prítomnosť aktívneho potlačenia hluku. Už aj predchádzajúce Galaxy Buds+ mali už veľmi slušné pasívne odhlučnenie, tu to bude určite ešte lepšie. Výdrž slúchadiel na jedno nabitie sa znížila zo skvelých 11 hodín na 8 hodín (bez ANC), no celková výdrž sa zvýšila z 22 až na 29 hodín.

Zmenil sa dizajn, slúchadlá sú ešte kompaktnejšie a ponúknu úplne iný tvar. Samsung tvrdí, že by mali veľmi dobre sedieť v uchu.

Samsung Galaxy Buds Live farby

K dispozícii je aj dotyková plocha, pomocou ktorej je možné ovládať základné funkkcie. Jedným ťuknutím zastavíte prehrávanie hudby, funkcie sú priradené aj na dvojité a trojité ťuknutie a závisia od toho či počúvate hudbu alebo telefonujete. Dlhým podržaním (minimálne 3s) sa slúchadlá prepnú do párovacieho režimu.

Kvalitný zvuk a rýchle nabíjanie

Vďaka 12 mm reproduktorom sa môžete pripraviť na ešte lepší zvuk, ktorý sa bude vyznačovať plnosťou a výraznými basmi. Detekciu ucha zabezpečí infračervený snímač. Na každom slúchadle sa nachádzajú až 3 mikrofóny, ktoré zabezpečia čistý zvuk počas telefonovania.

Opäť nechýba rýchle nabíjanie. Slúchadlá stačí vložiť na 5 minút do nabíjacieho puzdra a k dispozícii budete mať až hodinu prehrávania hudby. Puzdro je navyše možné nabíjať aj bezdrôtovo, no to nie je žiadna novinka. Dokázali to už aj predchádzajúce modely. K dispozícii je aj základná vodoodolnosť IPX2, vďaka ktorej slúchadlá zvládnu odolať prípadnému potu či jemnému dažďu.

Samsung Galaxy Buds Live zlaté

Kompatibilita je zaručená so smartfónnmi s operačným systémom aspoň Android 5.0 a minimálne 1,5 GB RAM. Na svoje si prídu aj majitelia iPhonu 7 a novších, ktoré majú nainštalovaný aspoň systém iOS 10.

Samsung Galaxy buds Live: Cena a dostupnosť

Predaj na Slovensku začína 21. augusta, odporúčaná maloobchodná cena je nastavená na 189 eur. Prídu vo farbách Mystic White, Mystic Bronze, Mystic Black.

5.8.2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+