MojAndroid

Pre Samsung bol dnešok dňom s veľkým D. Okrem nového tabletu Samsung Galaxy Tab S7, slúchadiel Samsung Galaxy Buds Live a nadupaných noviniek Samsung Galaxy Note 20, slávnostne predstavil aj ďalšiu generáciu svojich smart hodiniek. Tie na trh prichádzajú možno s trochu neštandardným názvom Samsung Galaxy Watch3, no to nijak nevadí.

Počas ostatných mesiacov sa do obehu dostalo viacero informácií o Galaxy Watch3, no dnes už poznáme všetky podrobnosti z oficiálneho prameňa. Poznáme aj ich cenu a dostupnosť.

Samsung Galaxy Watch3

Najnovšia generácia smart hodiniek bude prirodzene vynikajúcim doplnkom k smartfónovej rodine Samsung Galaxy Note 20, no skvelo bude pasovať k prakticky ľubovoľnému smartfónu. Ide o štýlový prémiový model, ktorý zaujme obľúbenou otočnou lunetou, moderným podaním klasického štýlu a hlavne svojou výbavou.

Samsung sa pri návrh zameral na maximalizovanie pohodlia pri nosení. V porovnaní s pôvodným modelom Galaxy Watch je najnovšia generácia o 14% tenšia, 8% menšia a 15% ľahšia. Tieto tri aspekty sa majú podpísať na tom, že ani celodenné používanie žiadnym spôsobom neobmedzí prirodzený komfort. Hodinky síce majú kompaktný dizajn, no súčasne dostali väčší displej.

Samsung Galaxy Watch3

Novinka umožňuje individuálne zvoliť ciferník podľa vášho oblečenia vďaka algoritmu výberu farieb My Style. S touto funkciou sme sa mohli oboznámiť aj pri modeloch Samsung Galaxy Watch Active 2. Postup je jednoduchý. Spárovaným smartfónom si odfotíte svoje aktuálne oblečenie a aplikácia vám v priebehu niekoľkých sekúnd cez farebné vzory upraví ciferník vašich hodiniek.

S digitálnou podobou ciferníka svojich hodiniek sa môžete do sýta vyhrať. Cez aplikácie Galaxy Store a Galaxy Wearable je k dispozícii viac ako 80 000 pripravených prevedení. K tomu sa pripája 40 ukazovateľov rozličných informácií, takže ciferník vašich Samsung Galaxy Watch3 môže byť skutočne unikátny.

Samsung Galaxy Watch3

Hodinky svojmu majiteľovi ponúknu aj komplexné možnosti v oblasti zdravia a športových aktivít. Cez aplikáciu Samsung Health Monitor je možné sledovať aktuálny krvný tlak aj EKG. V prípade, že počas merania dôjde k identifikácii nepravidelnosti tlkotu srdca, hodinky na to okamžite upozornia. Kľúčovou informáciou je bohužiaľ to, že tieto funkcie nie sú dostupné pre Slovensko ani Českú republiku.

Čo dostupné je, to je merania úrovne okysličenia krvi a funkcia pre detekciu pádu. Ak dôjde k detegovaniu možného pádu nositeľa hodiniek, hodinky umožňujú odoslať volanie o pomoc s aktuálnou polohou zvolenému kontaktu.

Okrem toho je k dispozícii široký záber monitorovania pre rôzne metriky spojené so športovaním a zdravotným stavom. Či už ide o komplexnú analýzu pre bežcov, meranie maximálnej rýchlosti spotreby kyslíka (VO2 max), 120 domácich tréningov alebo spánkového manažéra, Samsung Galaxy Watch3 chcú byť vašim praktickým spoločníkom pri ceste za dosiahnutím zdravého životného štýlu.

Smart hodinky majú svojmu majiteľovi pomáhať aj so sledovaním všetkého, čo ho počas dňa čaká. Samsung preto na hodinkách Galaxy Watch3 umožňuje zobraziť prehľadných denný sumár.

Ide o zoznam s informáciami ako dátum a čas, stav počasia pre aktuálny alebo nasledujúci deň, pripomienky, stav batérie, zdravotné a fitnes údaje či sledovanie úrovne stresu. Všetko personalizované a aktuálne pre rôzne časti dňa.

Z ďalších noviniek za zmienku stojí pridanie podpory pre emotikony a zobrazovanie prijatých obrázkov, funkcia Smart Reply, ktorá navrhuje vhodné odpovede na prijaté správy a pridanie histórie komunikácie – nezobrazí sa už len najnovšia správa od odosielateľa.

Ovládanie hodiniek prebieha cez spomínanú otočnú lunetu a využívať je možné aj rôzne gestá. Na modeloch Galaxy Watch3  s LTE konektivitou je možné uskutočňovať hovory a posielať správy, aj bez pripojeného smartfónu.

Špecifikácie hodiniek Samsung Galaxy Watch3

Kategória Vlastnosti produktu
Farba Nerezová ocel: Mystic Bronze, Mystic Black, Mystic White

Titan: Mystic Black

Materiál Puzdro z nerezovej ocele s remienkom z prvotriednej kože
Titánové puzdro s kovovým náramkom
Rozmery a hmotnosť (bez náramku) 45mm: 45 x 46,2 x 11,1 mm, 53,8 g (nerezová ocel) / 43 g (titan)
41mm: 41 x 42,5 x 11,3 mm, 49,2 g (nerezová ocel)
Displej 45mm: 1,4” (34 mm) / 41mm: 1,2” (30 mm)
Full Color Always On Display
Corning Gorilla Glass DX
Batéria 45mm: 340 mAh / 41mm: 247 mAh
Bezdrótové nabíjanie založené na WPC
Čip Exynos 9110 dvojjadro 1,15 GHz
OS Tizen 5.5
Pamäť 1GB RAM + 8GB interná pamäť
Konektivita LTE*, Bluetooth® 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC
A-GPS/GLONASS/Beidou7
*LTE konektivita je dostupná len na LTE modeloch
Senzory Akcelerometer, Gyro senzor, Barometer, Snímač srdcového tepu, ECG, Senzor svetla
Odolnosť 5ATM + IP68 / MIL-STD-810G
Kompatibilita Android: Android 5,0 a vyšší & RAM 1,5 GB a viac
iOS: iPhone 5 a vyšší, iOS 9.0 alebo vyšší

Cena a dostupnosť

Nová generácia smart hodiniek z produkcie Samsungu sa do predaja dostane od 7. augusta. Výnimkou je model Galaxy Watch3 45mm BT TITAN, na ktorý si budeme musieť počkať do posledného kvartálu 2020. Tento rok do hry vstupuje pomerne zaujímavá cenová politika.

Galaxy Watch3 41mm BT 429€
Galaxy Watch3 45mm BT 459€
Galaxy Watch3 45mm LTE 509€
Galaxy Watch3 45mm BT TITAN 649€

Samsung Galaxy Watch3

5.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+