MojAndroid

Spoločnosť Samsung by mala budúci týždeň predstaviť nielen nové smartfóny série Galaxy Note 20, tablety Galaxy Tab S7/S7+ alebo ohybný Galaxy Z Fold 2, ale aj nové smart hodinky. Podľa portálu XDA-developers teraz aplikácia tohto výrobcu prezradila niektoré nové funkcie, ktoré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 prinesú.

Galaxy Watch 3 synchronizácia

Novými gestami prijmete aj odmietnete hovor

Funkcie prezradila aplikácia Galaxy Watch 3 Plugin, ktorú Samsung tento týždeň uvoľnil do obchodu Google Play. Členovia komunity XDA ju následne dekódovali a získali z nej niekoľko zaujímavých informácií. Jednou z nových funkcií sú napríklad gestá pomocou pohybu ruky. Prichádzajúci hovor vďaka ním budete môcť prijať jednoduchým naklonením ruky do strany. Pretože majú hodinky zabudovaný reproduktor a mikrofón, tak ani nebudete musieť vyberať smartfón z kapsy. A ak chcete hovor ignorovať, tak stačí zatriasť rukou.

Detekcia pádu by mala zachrániť životy

Ďalšou novou funkciou má byť spôsob, ako zosnímať obrazovku Galaxy Watch 3. To síce umožňovali aj predošlé generácie, ale postup bol zložitejší. Museli ste podržať spodné tlačidlo a zároveň pohnúť prstom po obrazovke doľava. Teraz bude stačiť podržať obidve bočné tlačidlá, tak ako na smartfónov Galaxy. Novinkou je aj detekcia pádu používateľa hodiniek, ktorá je v podstate SOS funkciou. Pokiaľ hodinky detegujú, že používateľ padol na zem a nereaguje na 60 sekundové zvonenie, tak automaticky privolajú pomoc s využitím používateľovej polohy. Túto funkciu by asi najviac ocenili dôchodcovia, ktorí ale kvôli cene hodiniek nie sú cieľovou skupinou. Ako posledné ukazuje aplikácia nové vzhľady hodiniek.

Samsung Galaxy Watch 3 vzhľady

Náš tip
Redmi Note 8 Pro: Koľko stojí výmena batérie? | Servis
28.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+