MojAndroid

Minulý týždeň spoločnosť Samsung vydala Android 12 pre smartfóny Samsung Galaxy A52 a Samsung Galaxy A52s 5G. Teraz prišiel čas aj na model Galaxy A52 5G, ktorý dostáva update niekoľko dní po jeho “príbuzných.” Informuje o tom webový portál SamMobile.

Samsung Galaxy A52 5G tiež dostáva Android 12

Android 12 s novou verziou používateľskej nadstavby One UI vo verzii 4.0 už by mala doraziť do Samsungu Galaxy A52 5G (SM-A5226B.) Dostupnosť aktualizácie sa týka európskych telefónov. Okrem novej verzie operačného systému a grafického rozhrania od Samsungu sa používatelia dočkajú aj aktualizovanej bezpečnostnej záplaty, pripadajúcej na január 2022.

Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52 | Zdroj: Jakub Marcin

Samsung Galaxy A52 5G

Ak ste update získali už aj vy, dajte nám o tom vedieť v diskusii pod článkom. Pokiaľ tomu tak nie je, dostupnosť aktualizácie si môžete skontrolovať aj ručne prejdením do nastavení, konkrétnejšie do sekcie softvérových aktualizácií.

Aktualizácie u konkurencie

Softvérové aktualizácie rieši aj konkurencia. Začnime vlastným portfóliom od Samsungu. Svoju aktualizáciu onedlho dostane, respektíve už dostal nový model Samsung Galaxy S21 FE. Android 12 prichádza na smartfóny Samsung Galaxy Note 10+ a Samsung Galaxy S10.

Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Decembrovú bezpečnostnú záplatu nedávno dostal Huawei P Smart 2021Sony Xperia 1 III spolu so Sony Xperiou 5 III dostávajú aktualizáciu na Android 12. Celý zoznam smartfónov a plány aktualizácii na Android 12 nájdete v našom samostatnom článku, kde sa tejto téme dopodrobna venujeme.

Náš tip
Kedy váš smartfón dostane aktualizáciu na Android 12?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+