MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony spustila aktualizáciu so systémom Android 12 pre dvojicu svojich minuloročných vlajkových smartfónov – Sony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Aktualizácie je zatiaľ distribuovaná pre verzie smartfónov s podporou dual SIM

Sony Xperia 1 III a aj Xpeira 5 III prišli na trh so systémom Android 11. Prvý menovaný model je nekompromisnou vlajkovou loďou so 4K AMOLED displejom a výborným fotoaparátom, ktorého optický zoom ponúka premenlivé ohnisko. Xperia 5 II je zase jej kompaktnejšou verziou s nižším rozlíšením displeja a s chýbajúcim bezdrôtovým nabíjaním.

Sony Xperia 1 III
Sony Xperia 1 III | Zdroj: TheVerge.com

Aktualizácia softvéru pre obidva modely má číselné označenie 61.1.A.1.149. Momentálne by mala byť distribuovaná pre dual SIM verzie modelov (modelové označenie  XQ-BC72 a XQ-BQ72). Aktualizácia im prinesie dlhé snímky obrazovky, ovládanie jednou rukou a upozornenia, ktoré používateľov upozornia, keď sa používa mikrofón a kamera smartfónu.

Očakávame, že aktualizácia dorazí aj na modely, ktoré boli kúpené na Slovensku. Ak k vám už aktualizácia dorazila, dajte nám o tom vedieť v komentároch pod týmto článkom. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a je pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Spoločnosť Samsung tento týždeň aktualizovala smartfóny Galaxy Note 10 Lite, Galaxy A72, Galaxy S20 FE 4G a Galaxy A52. Systém Android 12 dostali nedávno Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A minuloročný model OnePlus 9 obdržal pred pár dňami aktualizáciu, ktorá opravovala viacero chýb v systéme.

Náš tip
Popularita Android TV naďalej rastie. Má už cez 100 miliónov používateľov
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
9.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+