MojAndroid

Juhokórejský výrobca Samsung začal včera aktualizovať populárny model Samsung Galaxy S20 FE na systém Android 12 a nadstavbu One UI 4.0. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Aktualizácia je zatiaľ dostupná len pre 4G verziu smartfónu

Samsung Galaxy S20 FE je aj po viac ako roku od svojho vydania jeden z najpopulárnejších smartfónov na trhu. Dôvodom je výborný pomer parametrov a ceny. Aktualizácia so systémom Android 12 bola spustená v Malajzii pre model s čipsetom Qualcomm Snapdragon 865 (SM-G780G) a 4G konektivitou. Jej číselné označenie je G780GXXU3BUL9.

Samsung Galaxy S20 FE fotoaparat
Samsung Galaxy S20 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia pre 5G verziu smartfónu, ktorá prišla na trh o pár mesiacov neskôr, sa pravdepodobne objaví s menším oneskorením. Súčasťou aktualizácie je aj decembrová bezpečnostná záplata, ktorá opravuje viacero chýb v systéme. Niektoré smartfóny spoločnosti Samsung už pritom obdržali aj januárové zabezpečenie.

Aktualizácia je s distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Dstupnosť si môžete samozrejme overiť aj manuálne v sekcii systému Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a je pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti.

Očakávame, že aktualizácia dorazí aj na modely, ktoré boli kúpené na Slovensku. Ak k vám už aktualizácia dorazila, dajte nám o tom vedieť v komentároch pod týmto článkom.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Systém Android 12 dostali nedávno Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A minuloročný model OnePlus 9 obdržal pred pár dňami aktualizáciu, ktorá opravovala viacero chýb v systéme.

Náš tip
WSATools: Zálohujte si jednoducho Android aplikácie do Windows 11
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+