MojAndroid

Podobne, ako aj ďalší výrobcovia elektroniky a smartfónov, tak aj spoločnosť OnePlus mala zopár problémov s aktualizáciami na operačný systém Android 12. Podľa portálu PhoneArena sa vlajkové lode OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro sa konečne dočkajú aktualizácie, ktorá opraví aj problémy s pripojením na najnovšie siete 5G.

Ako OnePlus plánuje vyriešiť problémy s pripojením na 5G sieť?

S vypúšťaním Androidu 12 na smartfóny OnePlus 9 a jeho Pro verziu boli už od začiatku hlásené mnohé problémy. Kvôli častým sťažnostiam od zákazníkov sa nakoniec spoločnosť rozhodla pozastaviť aktualizovanie operačného systému v týchto zariadeniach.

Po nejakom čase boli aktualizácie opäť obnovené. Už pred koncom roka 2021 značka OnePlus dokonca ohlásila príchod novo vystavaného prostredia Androidu 12, ktoré je zamerané práve na mnohé predošlé neopraviteľné chyby. Najnovšie OxygenOS 12 sa aktuálne šíri do zariadení hlavne v Indii a Severnej Amerike.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zákazníci z Európy si na príchod najnovšieho systému budú musieť ešte nejaký čas počkať. Spoločnosť však oznámila, že plánuje dostať aktualizáciu do Európy postupne počas Januára 2022. Za neskorší príchod zodpovedá hlavne prísnejšie schvaľovanie technických údajov a potreba certifikátov ohľadom OxygenOS 12 vo viacerých Európskych krajinách.

Zoznam pripravovaných zmien, ktoré môžeme očakávať je krátky, no každá jeho časť je nesmierne dôležitá. Zostava C.40 v prostredí OxygenOS 12 by mala vyriešiť hlavne problém s pripojením a prístupom k sieťam 5G v špecifických situáciách. Aktualizácia je taktiež určená aj na vyriešenie problémov so systémom pri určitých podmienkach.

Náš tip
Na legendárny Samsung Galaxy S III sa podarilo nainštalovať Android 12

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+