MojAndroid

Je to už síce 9 rokov, čo prišiel na trh vlajkový smartfón Samsung Galaxy S III, ale aj v roku 2022 sa môžu jeho majitelia tešiť z najnovšieho systému Android 12. Samozrejme nie oficiálnou cestou. Nová verzia systému je pre neho totiž dostupná v rámci LineAgeOS ROM. Informáciu priniesol portál XDA-developers.

Android 12 pre Galaxy S III takmer 10 rokov od jeho vydania

Spoločnosť Samsung uviedla Galaxy S III na trh v prvej polovici roku 2012. O pol roka neskôr ho nasledoval ďalší skvelý model Samsung Galaxy Note 2. Obidva smartfóny vďaka svojej bezkonkurenčnej výbave pomohli juhokórejskému gigantovi stať sa najpredávanejším výrobcom smartfónov. Ako prvé modely Samsungu mali dokonca po dokúpení špeciálneho vymeniteľného zadného krytu batérie podporu bezdrôtového nabíjania Qi.

Samsung Galaxy S3
Samsung Galaxy S3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nové verzie systému Android už samozrejme tento model oficiálnou cestou nedostáva, ale stále ho podporujú neoficiálne ROM komunity XDA. Platí to aj o najpopulárnejšej alternatívnej ROM súčasnosti LineAgeOS. Jej port pre verziu Galaxy S III s čipsetom Exynos 4412 (model GT-I9300) má na svedomí člen XDA s prezývkou html6405. ROM si môžete stiahnuť z tomto vlákne XDA. Pre jej inštaláciu sú potrebné root oprávnenia zariadenia.

ROM obsahuje viaceré chyby

ROM je stále len v alfa verzii. Funkcie ako telefonovanie, fotoaparát, Wi-Fi, Bluetooth alebo softvérovo/hardvérovo akcelerované prehrávanie videa samozrejme fungujú. Sú v nej však viaceré chyby. Odomknutie kódu PIN karty SIM je momentálne nefunkčné. Ako preventívne opatrenie musíte najskôr deaktivovať kód PIN karty SIM pomocou iného zariadenia, inak skončíte so zablokovanou kartou SIM.

Formátovanie karty microSD ako úložiska má zase za následok bootloop. Taktiež je nefunkčný NFC čip, takže zo smartfónom teraz nevyužijete služby platobného systému Google Pay. Systém tiež nie je veľmi plynulý. V ďalších verziách ROM by mala byť väčšina nedostatkov odstránená. ROM dnes už pravdepodobne aj tak využijú len pamätníci, ktorí majú v zásuvke tento legendárny smartfón a chcú si pripomenúť staré časy.

Náš tip
Vlastníte BlackBerry smartfón s BlackBerry OS? Oddnes prakticky úplne prestane fungovať
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+