MojAndroid

Vybrané smartfóny značky Blackberry definitívne končia. Podľa portálu TheVerge sa to bude týkať modelov so systémom BlackBerry OS a nie novších smartfónov, ktoré využívajú systém Android.

So smartfónmi s operačným systémom BlackBerry OS si už ani nezavoláte

Od 4. januára  by mali všetky smartfóny alebo tablety so systémom BlackBerry OS (BlackBerry OS 7.1 alebo starší, BlackBerry OS 10 alebo verzia systému pre tablety BlackBerry PlayBook) prestať plnohodnotne fungovať. Nebude tak zaručené, že s nimi budete môcť telefonovať, posielať textové správy, používať dáta, nadviazať spojenie cez SMS alebo dokonca zavolať na pohotovostné číslo 911. Potvrdila to samotná spoločnosť BlackBerry Limited.

Smartfóny so systémom Android budú fungovať aj naďalej

Smartfóny značky BlackBerry so systémom Android budú fungovať naďalej normálne. Treba však poznamenať, že za týmito smartfónmi už nestojí pôvodný kanadský výrobca, ale čínska spoločnosť TCL, ktorá si značku licencovala v roku 2016. Na trhu sa tak síce objavili zaujímavé modely ako BlackBerry Priv alebo Key2, ale  neboli príliš úspešné. V súčasnosti spoločnosť vydáva smartfóny pod vlastným logom. Príkladom je TCL 20 Pro 5G.

BlackBerry Priv | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Licenciu minulý rok následne získala americká firma z Texasu s názvom OnwardMobility. Tá pri prebraní značky uviedla, že v roku 2021 vyrobí zariadenie BlackBerry s podporou 5G poháňané systémom Android s plnohodnotnou klávesnicou QWERTY.  Bohužiaľ sa tak doteraz nestalo a ani na oficiálnych stránkach spoločnosti nie sú žiadne informácie o pripravovaných smartfónoch. Budúcnosť značky je tak veľmi neistá.

Náš tip
Meta má konkurenciu. Google naskakuje na trend zvaný metaverzum

3.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+