MojAndroid

V segmente smart televízorov stále síce stále dominujú operačné systémy Amazonu a Roku, ale na popularite získavajú aj zariadenia s Android TV od spoločnosti Google. Podľa jej odhadov už táto platforma minulý rok prekonala hranicu 100 miliónov používateľov. Informoval o tom portál GizmoChina.

Na raste Android TV majú najväčší podiel zariadenia Chromecast a televízory TCL

Odhad používateľov prezradil hovorca Google pôvodne pre portál 9to5Google. Podľa jeho tvrdenia v súčasnosti beží platforma spolu s Google TV na viac ako 110 miliónoch aktívnych zariadeniach mesačne. To predstavuje významný nárast z hľadiska popularity a používateľskej základne. V máji 2021 totiž spoločnosť Google informovala len o 80 miliónoch aktívnych zariadeniach bežiacich na tejto platforme.

Za viac než pol roka tým pádom pribudlo viac ako 30 miliónov nových zariadení. Väčšinu z nich tvoria zariadenia Chromecast a smart televízory so systémom Android TV od čínskej spoločnosti TCL. Na raste majú samozrejme svoj podiel aj ďalší partneri spoločnosti Google, ktorých je v súčasnosti viac ako 250 na celom svete.

Android TV 12 by mal k platforme prilákať ďalších výrobcov

Spoločnosť Google tiež pred mesiacom oznámila novú verziu tohto operačného systéme označením  Android TV 12.  Prináša napríklad prepracované používateľské rozhranie s podporou 4K rozlíšenia, dynamické prepínanie obnovovacej frekvencie, rozostrenie pozadia, vylepšenú podporu HDR a formátov priestorového zvuku alebo indikátory zobrazujúce používanie mikrofónu a fotoaparátu na zlepšenie ochrany súkromia.

Nová verzia síce zatiaľ nebola vydaná pre komerčné zariadenia, ale dá sa predpokladať, že jej vylepšenia prilákajú ďalších výrobcov, ktorí ju využijú vo svojich smart televízoroch. Najaktívnejšími výrobcami sú zatiaľ spoločnosti TCL, Sony a Hisense, ktorí aj počas nedávneho veľtrhu CES 2022 v Las Vegas uviedli na trh nové modely.

Náš tip
Trh s nositeľnou elektronikou vzrástol v treťom štvrťroku o 9,9 %
8.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+