MojAndroid

Po Samsungu Galaxy A52 sa aktualizácie na systém Android 12 dočkal aj jeho nástupca Samsung Galaxy A52s 5G. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Aktualizácia prináša aj novú nadstavbu

Galaxy A52s 5G je priamym nástupcom jedného z najúspešnejších smartfónov spoločnosti Samsung v minulom roku. Na trh prišiel len pred pár mesiacmi, takže je pre juhokórejského výrobcu jedným z najdôležitejších modelov v jeho portfóliu. Na trh sa objavil so systémom Android 11, ktorý teraz povyšuje na najnovšiu verziu.

Samsung Galaxy A52s 5G zadná strana
Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Aktualizácia softvéru, ktorá ho prináša, má číselné označenie A528NKSS1BUL7 a momentálne je dostupná v domácej Južnej Kórei. Odtiaľ sa behom nasledujúcich dni dostane aj do ďalších regiónov. Súčasťou aktualizácie je aj decembrová bezpečnostná záplata a nadstavba One UI 4.0, ktorá prináša nové grafické prvky a widgety.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Jej dostupnosť si môžete samozrejme overiť aj manuálne v sekcii systému Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a je pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti.

Očakávame, že aktualizácia dorazí aj na modely, ktoré boli kúpené na Slovensku. Ak k vám už aktualizácia dorazila, dajte nám o tom vedieť v komentároch pod týmto článkom.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Systém Android 12 dostali nedávno Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A minuloročný model OnePlus 9 obdržal pred pár dňami aktualizáciu, ktorá opravovala viacero chýb v systéme.

Náš tip
Jabra Elite 4 Active: TWS slúchadlá pre športovcov s podporou ANC
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+