MojAndroid

Novinka od juhokórejského giganta Samsung Galaxy S21 FE, ktorá bola vydaná minulý týždeň, už dostáva prvú softvérovú aktualizáciu. Spoločnosť ešte rozposiela novinku do obchodov po celom svete, preto je možné, že tento update už bude nainštalovaný po rozbalení smartfónu. Internetový portál SamMobile zverejnil informácie ohľadom prichádzajúcej aktualizácie.

Čo prinesie nová aktualizácia na Samsung Galaxy S21 FE?

Najnovšia aktualizácia do smartfónov prichádza s firmvérovým označením G990EXXU1BUL5. Dostupnosť aktualizácie je momentálne limitovaná len pre Thajsko, no určite môžeme onedlho očakávať aj jej príchod do Európy.

Update obsahuje základný januárový bezpečnostný balíček, ktorý opraví množstvo nedostatkov a chýb. Ďalšími zmenami sú aj bežné opravy chýb a stabilizácia chodu systému zariadenia.

Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ak už vlastníte alebo máte objednaný Samsung Galaxy S21 FE môžete si aktualizácie skontrolovať kliknutím na ikonu Nastavenia – Softvérové aktualizácie – Stiahnuť a inštalovať. Ak sa vám nezobrazí žiadna možnosť sťahovať update, to znamená, že ešte nie je dostupný alebo je už nainštalovaný. Pre zručnejších používateľov existuje manuálna inštalácia pomocou súborov z internetovej firmvérovej databázy.

Tento model prichádza na trh už s najnovším Androidom 12, no Samsung garantuje 3 veľké aktualizácie operačného systému. To znamená, že jeho používatelia môžu očakávať aktualizácie až do Androidu 15 a pravidelné bezpečnostné updaty taktiež nebudú chýbať.

Konkurencia taktiež na aktualizácie nezabúda

Aktualizácie operačného systému na Android 12 vydávajú aj ostatné spoločnosti, ako napríklad Samsung na svoj model Galaxy A52. Sony taktiež nezaostáva a pridáva Android 12 na smartfóny Xperia 1 III a Xperia III. Asus podobne ako aj ostatné známe značky nezaostáva vo vydávaní aktualizácií a prináša najnovší Android na smartfóny Asus ZenFone 8 a ZenFone 8 Flip.

Náš tip
WhatsApp čoskoro umožní počúvať hlasové správy kdekoľvek v aplikácii

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+