MojAndroid

Spoločnosť Samsung začala v Európe distribuovať novú aktualizáciu softvéru pre dvojicu populárnych smartfónov strednej triedy. Samsung Galaxy A52 5G a Galaxy A52s 5G v rámci nej dostanú najnovšiu bezpečnostnú aktualizáciu.

Aktualizácia je už dostupná aj na Slovensku

Aktualizácia pre model Samsung Galaxy A52 5G má podľa portálu SamMobile označenie A526BXXU1CVG2. Mala by byť dostupná vo viacerých európskych krajinách vrátane Slovenska a Českej republiky. V prípade smartfónu Samsung Galaxy A52s 5G má aktualizácia podľa portálu SamMobile označenie A528BXXS1CVG2.

Samsung Galaxy A52s 5G balenie
Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

V oboch prípadoch prináša júlovú bezpečnostnú záplatu systému Android 12. Tá v ňom opravuje viac ako 50 bezpečnostných chýb a zraniteľnosti, ktoré by mohli viesť k úniku používateľských dát. Vylepšená bola samozrejme aj stabilita zariadenia a bezpečnosť aplikácií, ktoré spoločnosť Samsung predinštalovala v rámci nadstavby One UI 4.1.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia > Aktualizácia softvéru> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Ako je na tom konkurencia?

O aktuálnosť systému sa starajú aj ostatní výrobcovia. Za zmienku stojí napríklad update pre bývalé vlajkové lode značky Huawei. Tento týždeň dostal aktualizáciu aj Huawei Mate 20 Lite. Júnovú aktualizáciu dostalo aj niekoľko Xiaomi modelov. Na záver spomenieme aj mega aktualizáciu spoločnosti Motorola, ktorá hromadne vydala Android 12 pre sedem svojich zariadení.

Náš tip
Huawei Mate 20 Lite prekvapí. Dostáva update na EMUI 12
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+