MojAndroid

Juhokórejský výrobca Samsung začiatkom roka predstavil smartfón strednej triedy, Galaxy A52 5G, ktorý v porovnaní s modelom Galaxy A52 priniesol okrem podpory 5G aj zopár iných vylepšení. O niekoľko mesiacov neskôr sa do jeho portfólia pridal aj takmer identický Samsung Galaxy A52s 5G, avšak s lepším procesorom. Rovnako ako jeho predchodca, aj tento novší model prináša 120 Hz AMOLED displej, jednoduchý dizajn, optickú stabilizáciu obrazu na primárnom, 64 MP snímači či 4 500 mAh batériu. Na otázku, aký je tento smartfón v praxi, vám odpovie dnešná recenzia.

Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G: Špecifikácie:

Rozmery a hmotnosť 159,9 x 75,1 x 8,4 mm
189 g
Displej 6,5″ Super AMOLED, 120 Hz, Corning Gorilla Glass 5
Procesor Qualcomm Snapdragon 778G 5G
Pamäť 6 GB RAM + 128 GB ukladacieho priestoru
Operačný systém Android 11, One UI 3.1
Fotoaparáty Zadné:
64 MP primárny (f/1.8, OIS)
12 MP ultra-širokouhlý (f/2.2, 123˚)
5 MP makro (f/2.4)
5 MP hĺbkový (f/2.4)Selfie:
32 MP (f/2.2)
Batéria a nabíjanie 4 500 mAh
25 W káblové nabíjanie
Konektivita 5G, NFC, USB-C 2.0, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS
Cena Samsung Galaxy A52s 5G 449 eur

Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G je rozdelená na niekoľko častí:

Balenie: Len to najnutnejšie

V krabici na nás so smartfónom čaká len to obvyklé, konkrétne 15 W nabíjací adaptér, USB-C kábel a povinná dokumentácia. Potešila by aj prítomnosť priesvitného krytu, no keďže je zadná strana zariadenia vyrobená z plastu, malo by byť odolnejšie voči poškodeniu aj bez ochrany.

Samsung Galaxy A52s 5G balenie
Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Konštrukcia a dizajn: Elegantný minimalizmus

Dizajnom sa model Galaxy A52s 5G príliš nelíši od ostatných tohtoročných smartfónov strednej triedy od juhokórejského výrobcu. Tým však nemyslím, že dizajn tohto zariadenia je zlý, práve naopak. Samsung sa rozhodol vydať trochu inou cestou ako ostatní výrobcovia, čím svoje zariadenia odlíšil. Namiesto zaujímavých farebných prechodov a výrazných ostrovčekov s fotoaparátmi nás zozadu čaká len jednofarebný matný plast so štvoricou fotoaparátov a bleskom, ktoré sú umiestnené na decentnom ostrovčeku.

Samsung Galaxy A52s 5G zadná strana
Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Po bokoch zas nájdeme lesklé rámiky, ktoré vytvárajú pekný kontrast a celý vzhľad sceľujú. Na toto minimalistické, no zároveň elegantné prevedenie sa pozerá veľmi dobre. Model Galaxy A52s 5G sa vyrába v štyroch farbách, no podľa môjho názoru mu táto biela pristane najviac. Vďaka nej jednoduchosť a krása smartfónu vynikne takmer na akomkoľvek pozadí.

Celkový dojem nepokazil ani 6,5″ displej dominujúci prednej strane, jeho jedinou nevýhodou sú hrubšie rámiky. No na druhej strane selfie fotoaparát umiestnený v strede hornej časti obrazovky je malý a vôbec nepôsobí rušivo.

Samsung Galaxy A52s 5G displej
Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Smartfóny sú však hlavne na používanie a nie na obdivovanie, takže ako tento dizajn obstál z praktického hľadiska? S rozmermi 159,9 x 75,1 mm a veľkosťou displeja 6,5″ nepatrí k najväčším, ale ani najmenším, čiže veľkosťou by mal vyhovovať väčšine používateľov. Po rozbalení som si však hneď ako prvú všimla hrúbku zariadenia. 8,4 mm je na smartfón, ktorý má „len” 4 500 mAh batériu, celkom dosť. Samsung sa túto skutočnosť mohol pokúsiť aspoň trochu zakryť viac zaobleným dizajnom, no zjavne sa rozhodol nespraviť tak. Na pohodlie pri používaní to však vplyv nemá a zariadenie sa drží veľmi dobre aj bez krytu vďaka drsnej zadnej strane.

Veľkou výhodou tohto finišu je aj absencia odtlačkov prstov a mastnoty, dokonca aj na lesklých bokoch zariadenia. Zariadenie je taktiež odolnejšie vďaka certifikácii IP67.

Námietky nemám ani k rozmiestneniu portov a tlačidiel, tlačidlá hlasitosti aj tlačidlo napájania nájdeme obe na pravej strane. Zospodu nás ako obvykle čaká USB-C 2.0 port, reproduktor a pre audio nadšencov alebo používateľov bez bezdrôtových slúchadiel aj 3,5 mm jack. Slot na SIM a microSD karty sa výrobca rozhodol umiestniť zhora, rovnako ako aj druhý mikrofón.

Samsung Galaxy A52s 5G spodná strana
Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Displej a multimédiá: Na úrovni vlajkovej lode

Prednej strane zariadenia dominuje 6,5 Super AMOLED displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Samsung je známy svojimi kvalitnými panelmi a zahanbiť sa nenechal ani v prípade tohto modelu strednej triedy. Výbornú ostrosť dopĺňajú pestré farby, správne nakalibrované vyváženie bielej a sýta čierna.

O skvelý zážitok z používania sa samozrejme postará aj vysoká obnovovacia frekvencia, v nastaveniach je však možné znížiť ju na 60 Hz v prípade, že chcete predĺžiť výdrž batérie. Multimediálny zážitok dopĺňajú aj pomerne dobré stereo reproduktory a už spomínaný 3,5 mm jack.

Samsung Galaxy A52s 5G nastavenia
Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Displej síce chráni Corning Gorilla Glass 5, no Samsung si mohol zobrať príklad od iných výrobcov a nalepiť naň pri výrobe ochrannú fóliu. Totižto aj napriek opatrnému zaobchádzaniu si to testovací model neodniesol bez škrabancov.

V nastaveniach nemôže chýbať ani možnosť zapnúť Always On displej, pričom je možné meniť jeho rozloženie, farby a čas, kedy sa má zobrazovať. Nastaviť je možnú aj saturáciu farieb displeja.

Výkon a pamäť: V hlavnej úlohe Snapdragon 778G 5G

Qualcomm Snapdragon 778G 5G spolu so 6 GB RAM sa postarajú o bezproblémový chod zariadenia nie len pár mesiacov po vydaní, ale pravdepodobne aj nasledujúci rok-dva. Keďže ide o zariadenie strednej triedy, ktoré ani teraz nemá najšpičkovejší výkon, neskôr sa už problémy s plynulosťou a zásekmi objaviť môžu. Momentálne však zvláda bez problémov aj náročnejšie úlohy či multitasking. Veľkým plusom je aj 120 Hz obnovovacia frekvencia, ktorá pridáva na plynulosti systému.

Výkon zariadenia a možnosť porovnať ho s konkurenčnými modelmi nám bližšie priblížia benchmarky. V teste AnTuTu zariadenie dosiahlo 499 949 bodov a v aplikácii Geekbench skóre 769 bodov pri jednojadrovom a 2 766 bodov pri viacjadrovom teste.

Pri výbere úložiska máte možnosť rozhodnúť sa medzi 128 GB alebo 256 GB verziou. Pokiaľ vám však nepostačí ani model s vyššou kapacitou, ukladací priestor môžete rozšíriť pomocou microSD karty. Používa však zdieľaný slot spolu s druhou SIM kartou.

Operačný systém: Nadstavba One UI v celej svojej kráse

Na fanúšikov Samsungu tu čaká obľúbená nadstavba One UI. Galaxy A52s 5G konkrétne beží na verzii 3.1, ktorá je založená na Androide 11. Pre používateľov, ktorí nadstavbu dobre nepoznajú, si na ňu pravdepodobne budú musieť chvíľu zvykať. Od čistého Androidu má ďaleko, nie len čo sa týka dizajnu, ale niektorých nastavení a aplikácií.

Kým Google sa čistý Android snaží zachovať čo najjednoduchší na používanie, čiže bez zbytočných a zaťažujúcich funkcií, Samsung spolu s inými výrobcami do svojich nadstavieb radi pridávajú aj iné zaujímavé možnosti. Spomenúť môžeme napríklad prispôsobiteľný bočný panel s rýchlym prístupom k aplikáciám a funkciám, viacero pokročilých funkcií v nastaveniach systému či prepracovaný launcher.

Samsung smartfón sa oplatí vlastniť aj v prípade, že často používate počítač so systémom Windows. Samsung a Microsoft sa pokúšajú vytvoriť efektívny ekosystém, ktorý by používateľom zjednodušil napríklad prenášanie súborov medzi zariadeniami. V súčasnosti obe spoločnosti rozbiehajú aplikáciu Váš telefón, s ktorou na počítači získate prístup k upozorneniam, hovorom, aplikáciám, fotografiám a SMS správam.

Nadstavbe samozrejme nechýbajú ani základné možnosti ako nastaviť tmavú tému systému alebo zapnúť ovládanie gestami. Používateľov, ktorí si radi prispôsobujú vzhľad systému, poteší aj aplikácia Témy. V nej na stiahnutie nájdete množstvo tém, ktoré zmenia dizajn aj farby takmer každého zákutia systému. Aplikácia ponúka aj možnosť stiahnuť si nové balíčky s ikonami, tapety a témy pre Always On displej.

Pri prvom spustení vás síce nebude čakať množstvo hier a aplikácií, ktoré výrobca do zariadenia predinštaloval na zníženie jeho cenu, no počká si vás niekoľko z môjho pohľadu zbytočných aplikácií od Samsungu a Microsoftu.

Odomykanie: Zabezpečenie biometriou je samozrejmosťou

Smartfón je pomocou biometrie možné zabezpečiť otlačkom prsta alebo tvárou. Snímač odtlačkov je zabudovaný priamo v displeji, pričom ide o menej bezpečný optický skener. Nejde ani o jeden z najrýchlejších a najspoľahlivejších skenerov na trhu, svoj účel však splnil. Problém mu robia najmä mokré alebo niekedy aj mierne vlhké ruky.

Odomykanie tvárou vie byť v niektorých prípadoch rýchlejšie a pohodlnejšie. No smartfón na snímanie využíva len predný fotoaparát a nie špeciálne senzory, čiže ide o najmenej bezpečný spôsob uzamknutia. Pri skenovaní tváre je však možné nastaviť, aby sa zariadenie odomklo pomalšie a len v prípade, že máte otvorené oči.

Obe možnosti vyžadujú, aby ste si zvolili ešte jeden z klasických spôsobov zabezpečenia, ako PIN kód, heslo alebo vzor.

Fotoaparáty: S ostrosťou si poradia v každom svetle

Štvoricu zadných fotoaparátov výrobca na tomto modeli vyskladal z 64 MP primárneho snímača, ktorý dopĺňa 12 MP ultra-širokouhlý snímač so zorným uhlom 123 stupňov, 5 MP makro a 5 MP hĺbkový snímač. Samotná zostava fotoaparátov nie je ničím zvláštna, pri smartfónoch strednej triedy sa s touto kombináciou snímačov stretávame často, no poteší prítomnosť optickej stabilizácie na primárnom snímači. Tá sa zíde nie len pri natáčaní videá, ale aj pri fotení nočných fotiek alebo používateľom, ktorým sa trasú ruky. Oceňujem aj to, že Samsung sa rozhodol použiť 5 MP hĺbkový a makro snímač namiesto 2 MP, čím výrazne zvýšil použiteľnosť snímačov, ktoré sú väčšinou len do počtu.

Samsung Galaxy A52s 5G fotoaparáty
Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Zadné fotoaparáty

Ako však tieto snímače obstoja v reálnom svete? Až na niekoľko prípadov boli fotky vydarené nie len počas slnečného dňa, ale aj v horších svetelných podmienkach. Ostrosť mali výbornú za každých podmienok, no občas sa fotoaparátom nepodarilo realisticky vykresliť farby alebo poradiť si s dynamickým rozsahom. V noci, respektíve pri takmer žiadnom svetle, sa však z výsledných fotiek vo väčšine prípadov vytratilo realistické farebné prevedenie. Horšie to bolo aj s ostrosťou, no zdá sa, že smartfón fotografie dodatočne softvérovo doostril a výsledkom boli celkom pekné a ostré nočné fotografie.

Na takmer všetkých smartfónoch s ultra-širokouhlým snímačom sa zvykne objavovať problém s konzistentnosťou pri prepínaní z primárneho na ultra-širokouhlý snímač. Aj v tomto prípade bolo hlavne v horšom svetle vidieť, že ide o dva rozličné snímače, no v dobrých svetelných podmienkach boli fotografie z hľadiska farebnosti a ostrosti rovnaké. Použitý snímač má navyše 123 stupňový zorný uhol, čo je viac ako má väčšina smartfónov. V praxi to znamená, že sa vám toho do záberu zmestí viac.

Smartfónu síce chýba teleobjektív, no s priblížením si prekvapivo dobre poradí aj hlavný snímač. Po dvojnásobnom digitálnom priblížení sú fotky rovnako ostré ako tie bez priblíženia. Pri štvornásobnom priblížení ostrosti mierne ubúda a nahrádza ju softvérové doostrovanie, no fotky sú aj napriek tomu pekné. V celku použiteľné sú dokonca aj po desaťnásobnom priblížení.

Pri vytváraní makro a portrétových fotiek bol cítiť rozdiel v porovnaní s 2 MP snímačmi, no výsledné fotografie mali stále ďaleko od dokonalosti. Pri portrétových fotkách rozmazanie pozadia pôsobilo viac prirodzene, no zariadenie malo problém oddeliť subjekt od pozadia. A čo sa týka makro fotiek, na prvý pohľad sú síce pekné, no po priblížení je okamžite jasné, že ide o slabší snímač.

Video

Pri natáčaní videa je maximálne rozlíšenie UHD (čiže takmer 4K) s 30 snímkami za sekundu. Kvalita výsledného videa obstojí aj pri náročnejších používateľoch, no občas má snímač problém s prepaľovaním svetlých miest. Kvalitu dvíha aj OIS, ktoré video mierne stabilizuje. V režime Full HD s 30 fps je taktiež možné zapnúť super stabilizáciu, s ktorou bude video síce v horšej kvalite, no stabilnejšie.

Predný fotoaparát

Selfie fotoaparát s rozlíšením 32 MP sa z hľadiska kvality správa veľmi podobne, ako zadné snímače. Exceluje v ostrosti, no farby a dynamický rozsah mu miestami utekajú od reality. V horších svetelných podmienkach však ostrosť nie je ani zďaleka taká dobrá, ako na hlavných snímačoch.

Konektivita: 5G ako čerešnička na torte

Už podľa názvu zariadenia vieme, že mu nechýba podpora najnovšej 5G siete. Tá je na Slovensku však stále dostupná len v niekoľkých vybraných mestách, čiže väčšina budúcich majiteľov tohto modelu si budú musieť zatiaľ vystačiť so 4G. To našťastie funguje dobre a spoľahlivo, pri telefonovaní ani dátovaní som nezaznamenala žiadne problémy. Zariadenie ďalej disponuje technológiou Bluetooth vo verzii 5.0, dvojpásmovým Wi-Fi a samozrejmosťou je aj podpora GPS a NFC. Ani v prípade týchto technológií sa počas testovania neobjavili žiadne ťažkosti.

Batéria: Bez problémov zvládne aj náročnejšie dni

Smartfón nesklamal ani v oblasti výdrže a batéria s kapacitou 4 500 mAh zvládne na jedno nabitie aj dva dni bežného používania. Počas testovania som mala neustále zapnutý Always On displej, 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, systém bol v svetlej téme a okrem bežného scrollovania sociálnych sietí, sledovania videí, telefonovania a fotografovania som si občas zahrala aj nenáročné hry. Pri väčšej záťaži však SoT klesol z priemeru približne osem hodín aj o jednu až dve hodiny. Výdrž by určite negatívne ovplyvnilo aj pripojenie na 5G sieť.

Samsung Galaxy A52s 5G zadná strana
Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Rýchlosťou nabíjania model Galaxy A52s 5G nepatrí k najlepším na trhu. Avšak z nuly na sto sa pomocou pribaleného 15 W adaptéra nabil za hodinu a 35 minút, čo je vzhľadom na kapacitu batérie prijateľné. Smartfón navyše podporuje až 25 W káblové nabíjanie, čiže tento čas môžete skrátiť dokúpením rýchlejšej nabíjačky.

Test rýchlosti nabíjania:

  • 15 minút – 17 %
  • 30 minút – 34 %
  • 45 minút – 50 %
  • 60 minút – 67 %
  • Plné nabitie – 1 hodina 35 minút

Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G: Záverečné hodnotenie

Zdá sa, že model Samsung Galaxy A52s 5G vznikol len kvôli globálnemu nedostatku čipov. Avšak model s prívlastkom S sa oplatí viac ako jeho predchodca Galaxy A52 5G, ktorý je v súčasnosti ešte stále na predaj. Výkonnejší čipset a neskorší dátum vydania, ktorý zabezpečí dlhšiu softvérovú podporu, zaručia dlhšiu životnosť zariadenia.

Som však rada, že Samsung sa rozhodol pokračovať vo výrobe tohto modelu, aj napriek tomu, že ho musel vydať pod iným názvom a s novším procesorom. Do strednej triedy prináša solídne špecifikácie, ktoré nesklamú ani náročnejších používateľov. Jeho 6,5 Super AMOLED displej so 120 Hz frekvenciou by svojou kvalitou nezahanbil ani vlajkový smartfón. Avšak pri kúpe zainvestujte aj do ochrannej fólie alebo skla, veľmi ľahko sa poškriabe. Výkon, ktorý ponúka procesor Qualcomm Snapdragon 778G 5G v kombinácii so 6 GB RAM sa už vlajkovej lodi nevyrovná, no na bezproblémové používanie postačí aj počas niekoľkých ďalších rokov.

Samsung Galaxy A52s 5G zadná strana
Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Smartfón nesklamal ani svojim minimalistickým, no zároveň elegantným vzhľadom. Ide síce o rovnaký dizajn, aký majú aj ostatné tohtoročné modely strednej triedy od Samsungu, no je to podarený dizajn, tak prečo nie? Samozrejmosťou je aj viacdňová výdrž, podpora rýchleho nabíjania a schopné fotoaparáty. Potešila aj investícia do často vynechávaných častí, ako stereo reproduktory, 3,5 mm jack, certifikát vodoodolnosti a podpora microSD karty.

Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G: Aká je jeho konkurencia?

Xiaomi 11T

Xiaomi 11T
Xiaomi 11T | Zdroj: Heureka.sk

Nový, mierne odľahčený člen vlajkovej série Xiaomi Mi 11. Model 11T zaujme 6,67″ AMOLED displejom s podporou jednej miliardy farieb, 120 Hz obnovovacej frekvencie a s technológiou HDR10+. Zahanbiť sa nenechá ani výkonom či výdržou, procesor MediaTek Dimensity 1200 5G dopĺňa 8 GB operačnej pamäte, 128 GB alebo 256 GB vnútorného úložiska a 5 000 mAh batéria s podporou 67 W nabíjania. Zariadenie chráni certifikácia IP53.

Na jeho zadnej strane nájdeme trojicu fotoaparátov – 108 MP primárny, 8 MP ultra-širokouhlý snímač a 5 MP teleobjektív s možnosťou snímať aj makro fotky. O kvalitné selfie fotografie sa zas postará snímač s rozlíšením 16 MP. Multimediálny zážitok zabezpečia stereo reproduktory, no na druhú stranu 3,5 mm jack na tomto modeli nenájdeme.

Motorola edge 20

Motorola edge 20 fotoaparat
Motorola edge 20 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Motorola edge 20 v porovnaní s testovaným smartfónom vyniká 6,7″ OLED displejom so 144 Hz obnovovacou frekvenciou, s podporou jednej miliardy a farieb a technológiou HDR10+. Ďalej disponuje 108 MP primárnym snímačom, pričom makro spolu s hĺbkovým snímačom nahradil v prípade tohto modelu 8 MP teleobjektív. Taktiež už v základnej verzii ponúka 8 GB RAM a rýchlejšie, 30 W nabíjanie.

Zaostáva však s kapacitou batérie, ktorá sa zastavila 4 000 mAh, chýba mu 3,5 mm jack, stereo reproduktory a certifikácia vodoodolnosti. Ukladací priestor taktiež nie je možné rozšíriť pomocou microSD karty, čiže používatelia si budú musieť vystačiť so 128 GB alebo 256 GB. Oba modely zdieľajú procesor Qualcomm Snapdragon 778G 5G a selfie fotoaparát s rozlíšením 32 MP.

Oppo Reno5 5G

Oppo Reno 5 5G
Oppo Reno 5 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podobnú sadu špecifikácií ponúka aj model Oppo Reno5 5G. Do vyššej strednej triedy prináša trochu menší, 6,43″ AMOLED displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou, vo vyššej verzii až 12 GB RAM a 65 W káblové nabíjanie. Na jeho zadnej strane nájdeme štvoricu fotoaparátov, ktorá sa skladá zo 64 MP primárneho, 8 MP ultra-širokouhlého, 2 MP makro a 2 MP hĺbkového snímača. Predný fotoaparát zas ponúka rozlíšenie 32 MP.

Veľkosť vnútorného úložiska zastala klasicky na úrovni 128 GB alebo 256 GB v závislosti od verzie. Taktiež smartfónu nechýba 3,5 mm jack a navyše podporuje aj reverzné káblové nabíjanie. V porovnaní s modelom Galaxy A52s však disponuje horším procesorom Qualcomm Snapdragon 765G 5G, menšou batériou s kapacitou 4 300 mAh, absenciou stereo reproduktorov a nepodporuje microSD karty. Pred poškodením ho taktiež nechráni oficiálna certifikácia vodoodolnosti.

7.8

Samsung Galaxy A52s 5G

Samsung Galaxy A52s 5G, ako takmer identická náhrada modelu Galaxy A52 5G, patrí k veľmi dobre vybaveným smartfónom strednej triedy. Zaujme 6,5 Super AMOLED displejom so 120 Hz frekvenciou, ktorý je hodný aj vlajkovým smartfónom, minimalistickým dizajnom aj 64 MP primárnym fotoaparátom s optickou stabilizáciou, ktorý vyčaruje ostré fotky za každých svetelných podmienok.

Nechýba mu ani dobrá výdrž vďaka 4 500 mAh batérii, 3,5 mm jack, podpora microSD karty a certifikácia vodoodolnosti IP67. O spoľahlivý výkon sa postará Qualcomm Snapdragon 778G 5G spolu so 6 GB alebo 8 GB RAM.

Vytknúť však musím hrúbku zariadenia, ktorá dosiahla až 8,4 mm aj napriek menšej batérii. Fotoaparáty modelu síce vynikajú v ostrosti, no farby a dynamický rozsah im v niektorých prípadoch ušli ďaleko od reality. Taktiež by som ocenila, keby zariadenie malo od výroby nalepenú ochrannú fóliu, keďže jeho displej sa aj napriek opatrnému zaobchádzaniu rýchlo poškriabal.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
70 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
70 %
Fotoaparát

  • 5G
  • pekný dizajn
  • kvalitný displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou
  • 3,5 mm jack
  • podpora microSD karty
  • stereo reproduktory
  • OIS
  • super výdrž
  • ostrosť fotiek
  • IP67

  • displej sa veľmi ľahko poškriabe
  • hrúbka
  • slabšie fotoaparáty
2.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+