MojAndroid

Medzi výrobcov, ktorí sa snažia mať svoje smartfóny vždy aktuálne, je aj Motorola. Tá v poslednom období aktualizovala hneď niekoľko modelov, ktoré dostali najnovší Android 12 spolu so všetkými jeho výhodami. O aktualizáciách niektorých z týchto smartfónov sme už informovali, toto je ich kompletný zoznam. Výrobca nás o ňom informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Motorola edge 30 pro fotoaparat
Motorola edge 30 pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

S operačným systémom Android 12 prichádza lepšie prispôsobenie používateľského rozhrania, viac spôsobov zabezpečenia či upozornenie na to, že niektorá z aplikácií používa fotoaparát. Aktualizovaných bolo 7 modelov, ktoré boli oficiálne predstavené počas minulého roka. Všetky dostali najnovší systém, a zároveň aj bezpečnostný update.

Model Úroveň bezpečnostnej záplaty
Motorola moto G Stylus Február 2022
Motorola moto g30 Február 2022
Motorola edge 20 Marec 2022
Motorola edge+
Motorola edge 20 Pro Marec 2022
Motorola moto g50 Marec 2022
Motorola moto g100 Marec 2022

Teší nás, že tieto smartfóny dostali najnovší operačný systém, avšak úroveň zabezpečenia by mohla byť opäť vylepšená. Konkurencia už pomaly začína distribuovať júnovú bezpečnostnú záplatu. Na druhú stranu, tieto modely nie sú tými najaktuálnejšími, takže je logické, že aktualizáciu nedostanú medzi prvými.

Všetky spomínané aktualizácie sú dostupné aj na Slovensku.

Aktualizuje aj konkurencia

V poslednom období bolo aktualizovaných aj viacero konkurenčných smartfónov. Majiteľov Xiaomi Mi 10 určite potešil príchod Androidu 12 a nadstavby MIUI 13. OnePlus Nord dostal aktualizáciu, ktorá mu priniesla viacero vylepšení a opráv. A aktualizáciu na Android 12 dostal aj obľúbený tablet Xiaomi Pad 5.

Náš tip
Samsung onedlho ukončí softvérovú podporu pre tieto obľúbené smartfóny
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+