MojAndroid

Iba pred nedávnom nás spoločnosť Huawei prekvapila, keď aktualizovala používateľskú nadstavbu EMUI na verziu 12 pre starší telefón. Reč je o modelovom rade Huawei Mate 10. Teraz podobný prípad nastáva aj pre telefón Huawei Mate 20 Lite. Informácie priniesol portál Huawei Central.

Huawei Mate 20 Lite dostáva oživenie

Po beta testovaní sa používatelia modelu Mate 20 Lite dočkali aktualizácie na EMUI 12. Označenie firmvéru by malo byť známe ako EMUI 12.0.0.226 (C432E3R1P1). Používatelia, ktorí beta verziu netestovali a majú stále nainštalované staré EMUI 10, budú sťahovať balík o veľkosti až 3,8 GB. Práve preto sa odporúča novú verziu firmvéru sťahovať cez Wi-Fi (za predpokladu, že váš dátový balíček je obmedzený).

huawei mate 20 lite
Huawei Mate 20 Lite | Zdroj: Matúš Kapusta

Huawei P50 Pro

Okrem toho je samozrejme potrebná aj uvoľnená pamäť v zariadení. EMUI 12 prináša viacero vylepšení ako v oblasti vzhľadu, tak aj pokiaľ ide o funkcionality. Pre kontrolu dostupnosti aktualizácie môžete prejsť no nastavení svojho telefónu a konkrétnejšie do časti “Systém a aktualizácie”. Sem skontrolujte, či na váš kus už spomínaný update nedorazil.

Aktualizácie u konkurencie

Samsung je najvzornejším výrobcom pokiaľ ide o aktualizácie systému. Nedávno sa jednej veľkej dočkal model Samsung Galaxy A22 5G. Za zmienku ďalej stojí fakt, že Xiaomi ukončuje podporu pre dvojicu obľúbených telefónov. Android 12 dodala siedmim modelom na Slovensku aj Motorola.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Fold4: Poznáme ďalšie bližšie detaily

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+