MojAndroid

Čínska spoločnosť Huawei spustila aktualizáciu softvéru pre staršie vlajkové smartfóny. Podľa portálu HuaweiCentral je medzi nimi aj séria vlajkových lodí Huawei P30.

Aktualizáciu dostáva aj Huawei Mate 20 Pro

Aktualizácia pre smartfóny Huawei P30 a P30 Pro z roku 2019 má označenie EMUI 12.0.0.134 a veľkosť 225 MB. Bola spustená vo Veľkej Británii, odkiaľ expandovala do Nemecka a na ďalšie európske trhy. Aktualizácia softvéru im prináša májovú bezpečnostnú záplatu, ktorá opravuje viacero zraniteľností a bezpečnostných chýb v systéme Android.

Huawei P50 Pro na slovensku
Nástupcom Huawei P30 Pro je Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizáciu podľa portálu HuaweiCentral dostáva aj ešte starší vlajkový model Huawei Mate 20 Pro z roku 2018. Aj tomto prípade je jej obsahom májová bezpečnostná záplata. Jej označenie je EMUI 12.0.0.142(C185E1R1P1) a veľkosť 227 MB. Momentálne je dostupná na Strednom východe, v Afrike a Latinskej Amerike.

Huawei Mate 20 Pro | Zdroj: Matúš Kapusta

Dostupnosť aktualizácie by vám mal smartfón oznámiť automaticky. Overiť dostupnosť a stiahnuť aktualizáciu si však môžete aj manuálne v sekcii systému  Systém a aktualizácie >  Aktualizácie softvéru. Potom  klepnite na tlačidlo SKONTROLUJTE AKTUALIZÁCIE dole v strede spodnej časti a v prípade jej dostupnosti ju nainštalujte. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Ako je na tom konkurencia?

O aktualizácie svojich zariadení sa samozrejme stará aj konkurencia. Napríklad Motorola vypustila aktualizáciu na Android 12 hneď pre 7 modelov. Update na najnovší Android 12 dostal aj tablet Xiaomi Pad 5. Americký gigant Google sprístupnil nový softvér pre svoje Pixely a okrem novej bezpečnostnej záplaty ich obdaril aj takzvaným “Feature Dropom”, ktorý systém obohacuje o nové funkcie.

Náš tip
Tieto Xiaomi smartfóny už dostali júnovú aktualizáciu. Je medzi nimi aj ten váš?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+