MojAndroid

Spoločnosť Samsung v týchto dňoch uvoľnila stabilnú verziu nadstavby One UI 3.0 so systémom Android 11 pre vlajkové modely série Galaxy S20. Kedy sa ale dostane aj na lacnejšie smartfóny tohto výrobcu? Na túto otázku dal teraz odpoveď portál SamMobile.

Samsung Galaxy A51 dostane One UI 3.0 už v marci

Podľa jeho tvrdenia teraz spoločnosť Samsung oficiálne potvrdila, že lacnejšie smartfóny radu Galaxy A dostanú One UI 3.0 v prvej polovici budúceho roku. Samozrejme sa to netýka všetkých modelov vydaných pod týmto označením. Ako prvý by sa mal nadstavby One UI 3.0 so systémom Android 11 dočkať smartfón Samsung Galaxy A51. Ten prišiel na trh so systémom Android 10 a nadstavbou One UI 2.0. Novú verziu môžu jeho majitelia očakávať už v marci.

Samsung Galaxy A51 balenie nabijacka

V nasledujúcich týždňoch bude nasledovať vyšší model Galaxy A71 a neskôr aj dva nižšie modely Galaxy A31 a Galaxy A41. Všetky spomínané smartfóny boli veľmi úspešné aj na našom trhu. Veľký podiel na tom malo aj ich zaradenie do ponuky slovenských operátorov a s tým spojený marketing. Zároveň by to nemala byť posledná verzia systému, ktorú ich majitelia môžu v nasledujúcich rokoch očakávať. Samsung u nich sľubuje až trojročnú záruku aktualizácií.

Čo prinesie One UI 3.0?

Majitelia spomínaných smartfónov môžu očakávať v nadstavbe One Ui 3.0 redizajn notifikačného panelu a ovládacích prvkov v ňom. Zároveň pribudne možnosť rozšíreného ovládania mediálneho widgetu. Teda tej časti s práve prehrávanou piesňou v notifikačnom paneli. Ten vám po novom umožní ľahko zmeniť zdroj, cez ktorý sa muzika prehráva a taktiež sa rýchlo prepínať medzi mediálnymi aplikáciami.

One UI 3.0 nové notifikačné cetrum

Dynamická uzamknutá obrazovka po novom bude schopná zobrazovať obrázky z vami vybraných kategórií. Túto funkciu môžete poznať aj z konkurenčných nadstavieb, ako EMUI (Dynamické tapety v Motívoch) alebo MIUI (Denná tapeta). Nová verzia nadstavby One UI 3.0 vám taktiež umožní vykonávať video hovory pomocou AR Emoji. To sú tie kreslené avatary, ktorými viete nahradiť seba v prípade, ak sa necítite na svoju prezentáciu vo videohovore.

Náš tip
Čo je to Wi-Fi mesh a ako môže zlepšiť signál?

 

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+