MojAndroid

Spoločnosť Samsung každoročne uvedie na trh niekoľko svojich zariadení. Či už sú to zariadenia strednej triedy alebo vyššej, je jasné, že ten kto chce, si z každoročne aktualizovaného výberu zvolí práve najviac sympatickú možnosť.

Tentokrát bude reč o smartfóne Samsung Galaxy A31, ktorý zaujme predovšetkým svojou prijateľnou cenou, veľkou batériou a špičkovým AMOLED displejom s FullHD rozlíšením. O tom, aký tento smartfón naozaj v praxi je, sa dozviete v našej recenzii.


Samsung Galaxy A31

Operačný systém Android 10, One UI
Čipset: Mediatek MT6768 Helio P65 (12nm)
RAM: 4 GB
Pamäť: 64 GB
Rozmery a váha: 159,3 x 73,1 x 8,6 mm, 185 gramov
Displej:  6,4 palcový, AMOLED, rozlíšenie 1080 x 2400 pixelov
Batéria: 5000 mAh
Nabíjanie: 15 W rýchle nabíjanie
Vodoodolnosť:
Fotoaparát: Zadný:

  • hlavný – 48 MP, f/2.0, PDAF
  • ultraširokouhlý – 8 MP, f/2.2, 123˚
  • makro – 5 MP, f/2.4
  • hĺbkový snímač – 5 MP, f/2.4

Predný:

  • 20 MP, f/2.2
Konektivita: Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi, LTE, GPS, USB -C

Obsah balenia: Základ ako obvykle

Po otvorení krabice zistíte, že sa v nej tak, ako v prípade väčšiny smartfónov nachádza iba hrubý základ. Hneď po vysunutí sa na vrchu balenia nachádza klasická dokumentácia a pod ňou samotný smartfón. Ďalej sa v krabici nachádzal nabíjací USB-C kábel, slúchadlá, nástroj na vybratie SIM karty a nabíjací adaptér s podporou 15 W nabíjania.

Samsung Galaxy A31

Konštrukcia a dizajn: Prémiový vzhľad za 230 Eur

V prípade modelu Samsung Galaxy A31 dostanete presne to, za čo ste si zaplatili. Smartfón má rozmery 159,3 x 73,1 x 8,6 mm a váži 185 gramov. Telefón je trochu ťažší a je to cítiť aj pri nosení vo vrecku. V prípade vyššej váhy je treba brať do úvahy fakt, že táto gramáž je tu najmä kvôli veľkej, 5000 mAh batérii.

Samsung Galaxy A31

Zadná strana smartfónu je plastová, čo sa na prvý pohľad zdať nemusí, aj vďaka oku príjemnej vizuálnej úprave s dúhovými odleskmi, kvôli ktorej nepôsobí smartfón úplne lacno. Rám smartfónu je taktiež plastový, no celkový dojem to nekazí a pre toho, kto smartfón v ruke nedržal môže rám pôsobiť prémiovejšie.

Na spodnej strane smartfónu sa nachádza nabíjací USB-C konektor, 3,5 mm audio jack, mikrofón pre hovory a reproduktor. Tlačidlá na reguláciu hlasitosti a na vypínanie sa nachádzajú vpravo. Ľavá strana je takmer čistá, až na slot pre dve SIM karty a jednu pamäťovú microSD kartu. Na vrchnej strane smartfónu sa nachádza len sekundárny mikrofón.

Vzadu nájdeme modul fotoaparátu so štyrmi objektívmi a vpredu je to zas displej a selfie fotoaparát v kvapkovitom výreze. Čo sa mi ale nepáčilo je, že zadná strana bola doslova magnetom na prach a odtlačky prstov. Tento problém sa samozrejme vyskytuje aj u tých najdrahších smartfónov, no dá sa jednoducho vyriešiť napríklad ochranným obalom. Preto nie je na mieste to nejak špeciálne tomuto smartfónu vytknúť.

Displej: AMOLED, na ktorý sa je radosť pozerať

Keďže je u Samsungu už dlhší čas zvykom dávať AMOLED displeje aj do lacnejších smartfónov, je jasné, že ani Samsung Galaxy A31 nie je výnimkou. Konkrétnejšie ide o Super AMOLED panel s uhlopriečkou 6,4 palca a rozlíšením 1080 x 2400 pixelov. Keďže ide o spomenutý typ displeja, dobré pozorovacie uhly, skvelé podanie farieb, vysoký jas a dostačujúca čitateľnosť aj na priamom slnku sú zárukou.

Samsung Galaxy A31

V nastaveniach si následne môžete nastaviť napríklad sýtosť farieb alebo filter modrého svetla, ktorý znižuje únavu očí pri používaní smartfónu pri slabom osvetlení a teoreticky napomáha zvýšiť kvalitu spánku. Samozrejmosťou je aj funkcia Always On Display, ktorú už má Samsung vychytanú a preto ponúkne bohaté nastavenia. Nastaviť si môžete napríklad štýl hodín, text na obrazovke a taktiež aj jeho farbu.

Samsung Galaxy A31

Čo sa týka displeja, je tu ešte jedna zaujímavá funkcia, ktorou je Bočné osvetlenie. Táto funkcia tvorí akúsi náhradu notifikačnej LED diódy a používateľovi ponúkne množstvo štýlov zobrazenia notifikácií pomocou displeja.

Z môjho pohľadu niet čo Samsungu v oblasti displejov vytknúť. Rovnako aj v prípade tohto modelu sa mi displej páči a nemôžem sa naň vôbec sťažovať.

Možnosti odomykania

Čo sa týka možností odomykania, Samsung Galaxy A31 ich ponúkne hneď niekoľko. Prvým z nich a tým, ktorý zákazníci budú používať asi najčastejšie je odomykanie pomocou odtlačku prsta. Optická čítačka odtlačkov prstov sa nachádza v displeji a na stupnici od 1 do 10 jej patrí úctyhodná sedmička.

Samsung Galaxy A31

Čítačka bola v 90 percentách pokusoch dostatočne rýchla, ale dosť často sa stávalo, že môj odtlačok nezaregistrovala na prvý krát, no inak som s jej fungovaním jednoznačne spokojný. S ultrasonickou čítačkou sa ju porovnávať neoplatí, keďže to je už iný level.

Na základe mojich predchádzajúcich skúseností s optickými čítačkami predpokladám, že po nalepení ochranného skla by bola čítačka funkčná len minimálne, teda ak vôbec. Samozrejme sa tu nachádzajú aj klasické spôsoby odomykania ako napríklad odomykanie pomocou vzoru, hesla a aj tváre, ktoré používať veľmi neodporúčam.

Výkon a pamäť: Dostačujúce parametre, no len pre nenáročných

Ak si myslíte, že Samsung Galaxy A31 je stvorený na hry, ste na omyle a odporúčam vám zväčšiť si rozpočet, prípadne si zvoliť iného výrobcu. O výkon sa stará osemjadrový čipset Mediatek MT6768 Helio P65, vyrobený 12 nm technológiou a sekunduje mu operačná pamäť s veľkosťou 4 GB.

Za celý čas, čo som smartfón testoval som zaznamenal len minimálne záseky, väčšinou pri náročnejšom multitaskingu, no aj to len občas. Za mňa si procesor jednoznačne svoju robotu robil výborne. Rovnako to môžem tvrdiť aj o RAM, kedy som bol spokojný aj s udržiavaním spustených aplikácií, ak ich teda systém sám nezavrel.

Smartfón som otestoval aj v známom benchmarku Geekbench, v ktorom dosiahol MULTI-CORE skóre 1225 a SINGLE-CORE skóre 347 bodov.

V prípade hier mal smartfón výkonu dostatok, no žiaľ len na tie jednoduchšie. Náročnejšie hry si zahráte taktiež, no vzhľadom na použité komponenty a cenu treba počítať s tým, že to na plné detaily určite nebude.

 

Čo sa týka úložiska, mnou testovaná verzia obsahovala 64 GB pamäť. Taktiež je treba podotknúť, že iný pamäťový variant tohto smartfónu sa u nás žiaľ nepredáva. Po nastavení smartfónu a doinštalovaní bežne používaných aplikácií mi ostalo necelých 43 GB voľných.

Voľná pamäť je pre nenáročného používateľa úplne dostačujúca, no ak chcete mať vo smartfóne veľa aplikácií či veľké multimediálne súbory, je dobré si zaobstarať aj microSD kartu, ktorú môžete používať aj súčasne s dvomi SIM kartami.

Systém: One UI v celej svojej kráse

Smartfón Samsung Galaxy A31 prichádza so systémom Android 10, obohateným o nadstavbu One UI 2.1. Vďaka tejto nadstavbe ponúkne smartfón množstvo zaujímavých funkcií, ktoré by čistý Android neponúkol. Počas testovania som síce nezaznamenal takmer žiadne záseky, no raz za čas bolo cítiť mierne zaváhanie systému, najmä pri náročnejšom multitaskingu.

Systém sám o sebe je pekný a domovská obrazovka ponúka množstvo nastavení, či už sú to rôzne zmeny vzhľadu, tém, zmeny veľkosti mriežky ikon a rôzne iné nastavenia. Vďaka nim si používateľ dokáže vybrať to, čo mu najviac vyhovuje.

Ďalšou zaujímavou systémovou funkciou je aj Bočný panel, ktorý tam svoje opodstatnenie určite má. Dá sa aj jednoducho vypnúť, no nevidím dôvod nemať v ňom obsiahnuté funkcie po ruke. Zaujímavé sú najme dostupné nástroje, ako napríklad pravítko, rovinnosť povrchu alebo kompas. Taktiež si doň môžete pridať najpoužívanejšie aplikácie alebo vytvárať snímky obrazovky.

Notifikačná lišta je klasická, rovnaká akú vídame v prípade všetkých Samsung smartfónov. Čiže klasika: prepínače, jas, softvérové tlačidlo vypínania a rôzne skratky vedúce do jednotlivých kategórií nastavení. Z toho dôvodu, že Galaxy A31 disponuje Super AMOLED displejom, rozhodol som sa dať si systém do tmavého motívu.

Jednak je to preto, že sa mi to páči viac, no je to aj pre to, že čierna je v prípade tohto displeja naozaj čiernou a malo by to mať taktiež pozitívny vplyv na výdrž batérie. Systém taktiež disponuje rôznymi inými typmi prispôsobenia a funkcií. Zo zaujímavostí by som vypichol ovládanie pomocou gest ako náhradu navigačného panela. 

Multimédiá: Všetko je tak, ako má byť

V tejto cenovej kategórii by sme u Samsungu stereo hľadali márne. Preto tu máme jeden, pomerne hlasný reproduktor, ktorý robí to, na čo bol určený. Pri zvonení ho je dobre počuť, rovnako ako pri budíku. Na príležitostné pozeranie videí či hranie hier je taktiež dostačujúci. Na dlhodobé počúvanie hudby by som už zvolil slúchadlá, alebo externý reproduktor, keďže maximálna hlasitosť už veľmi príjemná na počúvanie nie je.

 

Taktiež sa tu nachádza aj 3,5 mm audio jack, cez ktorý môžete počúvať hudbu napríklad pribalenými slúchadlami. Ja osobne by som ich využil skôr ako úplne poslednú núdzovú voľbu a rozhodne odporúčam investovať do niečoho kvalitnejšieho.

Nechýbajú ani rôzne nastavenia zvuku od funkcie Dolby Atmos cez nastavenia kvality zvuku až po ekvalizér. Je ich tam jednoducho dostatok na to, aby ste si zvuk prispôsobili podľa seba. Zaujímavá je ale aj funkcia “Oddelený zvuk aplikácie”, s ktorou môžete prehrávať hudbu pomocou externého reproduktora, no zvyšok zvukov pôjde zo smartfónu.

Konektivita: Spoľahlivosť na prvom mieste

Samsung Galaxy A31, sa predáva ako smartfón s podporou dvoch SIM kariet. V šuplíku na SIM karty je zároveň aj miesto pre jednu microSD kartu, takže môžete používať všetky tri súčasne a nemusíte tak čeliť rozhodnutiu, či budete používať dve SIM karty, alebo len jednu v kombinácii s microSD.

Samozrejmosťou je podpora 5 GHz WiFi sietí, Bluetooth 5.0, NFC a GPS. Signál mobilnej siete hodnotím ako dostačujúci a rovnako tak hodnotím aj silu signálu WiFi. Infraport žiaľ u tohto smartfónu chýba. Tak, ako v prípade WiFi, bolo používanie rozhrania bluetooth taktiež bezproblémové.

Fotoaparát: Niekedy prekvapí, niekedy sklame

Fotoaparát v tomto smartfóne je určený skôr pre tých menej náročných. Modul fotoaparátu ponúkne štvoricu objektívov vzadu a jeden selfie snímač v predu.

Zadný fotoaparát

  • hlavný – 48 MP, f/2.0, PDAF
  • ultraširokouhlý – 8 MP, f/2.2, 123˚
  • makro – 5 MP, f/2.4
  • hĺbkový snímač – 5 MP, f/2.4

Ak by som mal zhodnotiť fotografický výkon modelu Galaxy A31 na škále od 1 do 10, dlho by som nad hodnotením rozmýšľal. Zadný fotoaparát mal svoje silné chvíľky, kedy ma výslednou fotografiou prekvapil, no niekedy som sa zas čudoval, čo to za mobil v ruke držím.

Samsung Galaxy A31

Hlavný snímač má rozlíšenie 48 megapixelov a svetelnosť f/2.0. Výsledné fotografie zodpovedajú cene smartfónu a hlavne preto som s ním bol spokojný. Fotografie boli dostatočne ostré, no s postupným úbytkom svetla ubúdalo aj z detailov. Farby mi, žiaľ neprišli až tak živé, no to nie je nič, čo by sa nedalo vyriešiť. Myslím si, že to bolo skôr počasím, počas ktorého som smartfón testoval. Vzhľadom na podmienky som sa nestretol ani so zbytočne preexponovanou oblohou či inými časťami fotografie.

Samsung Galaxy A31

Ultraširokouhlý snímač má rozlíšenie 8 megapixelov, svetelnosť f/2.2 a zorný uhol 123 stupňov. Za  dobrého svetla si robí svoju robotu pomerne dostačujúco. Fotky sú za dobrého svetla ostré, no v tme je to už katastrofa a ak nechcete byť sklamaní, ultraširokouhlý snímač v tme a za slabého osvetlenia určite nepoužívajte. Ale zasa sa opakujem, toto je smartfón za 230€ a na túto cenu patria fotky medzi tie lepšie.

Samsung Galaxy A31

5 megapixelový makro snímač so svetelnosťou f/2.4 je tu skôr na parádu. Ak vám ide o to, vytvoriť makro fotku a pochváliť sa ňou rodine, prípadne na sociálnych sieťach, malo by to stačiť. Žiadne zázraky tu nečakajte, keďže po priblížení fotky zistíte, že nie je až taká kvalitná, ako by ste čakali. Za mňa si teda tento objektív svoj účel rozhodne plní.

Hĺbkový 5 megapixelový snímač so svetelnosťou f/2.4 slúži pre rozmazanie pozadia pri portrétoch. V spolupráci so systémom funguje výborne a vždy je zaostrené to, čo potrebujete.

Testovacie fotografie (hlavný/ultraširokouhlý/hlavný/ultraširokouhlý)

Testovacie fotografie (makro)

Portrét

Nočné fotografie

Vyjadriť sa je určite potrebné aj k nočným fotografiám. Ešte raz pripomínam, že Samsung Galaxy A31 patrí medzi lacné smartfóny, preto sa ho snažím porovnať s výsledkami v jeho cenovej kategórii. V prípade tohto smartfónu, rovnako ako aj v prípade iných smartfónov robí veľa systém a post-processing fotografií.

Na obrázkoch vyššie je vidieť, ako veľmi od softvéru závisí. Aj keď Samsungu Galaxy A31 nočný režim chýba, dokáže si softvér s nedostatkom svetla ako tak poradiť. Samozrejme, na fotografiách je vidieť zvýšenú koncentráciu šumu a úbytok kvality a detailov.

Čo sa týka vytvárania nočných fotografií ultraširokouhlým objektívom, jediným plusom je široký zorný uhol. Inak sú fotografie samé o sebe nekvalitné, no od väčšiny ultraširokouhlých snímačov v tejto cenovej kategórii sa žiaľ lepších výsledkov nedočkáme.

Nočné testovacie fotografie (hlavný/ultraširkouhlý)

Testovacie video

Predný fotoaparát

  • 20 MP, f/2.2

Samsung Galaxy A31

Od predného fotoaparátu s rozlíšením 20 megapixelov som čakal oveľa menej, ako som dostal. Vysoké rozlíšenie je v prípade fotografií vidieť. Fotky radím v danej kategórii nad stanovený priemer, keďže sa v nich nachádzalo množstvo detailov, dobre vyvážené farby a taktiež sa málokedy stalo, že by bola nejaká časť fotky zbytočne veľmi preexponovaná. Rovnako, ako v prípade ostatných objektívov je selfie fotoaparát plne použiteľný len za dobrých svetelných podmienok, v opačnom prípade fotografie strácali na kvalite a bolo na nich vidieť pomerne dosť šumu.

Testovacie fotografie

Aplikácia

Aplikácia fotoaparátu je pochopiteľne rovnaká, ako na všetkých Samsung smartfónoch s nadstavbou One UI, avšak tu nájdeme oveľa menej funkcií a režimov. Pri spustení aplikácie sú dostupné skratky pre tri režimy, medzi ktoré patrí DYNAMICKÉ ZAOSTROVANIE, FOTOGRAFIA, VIDEO a skratka ĎALŠIE. V možnosti ĎALŠIE následne nájdeme štyri funkcie, medzi ktoré patrí PRO režim, JEDLO, PANORÁMA a MAKRO. Taktiež sú tu vo vrchnej časti tlačidlá pre  funkcie Emoji AR a Bixby Vision.

V nastaveniach si môžete nastaviť napríklad maximálne rozlíšenie fotografií a videa, vypnúť a zapnúť optimalizátor scén. Okrem spomenutých nastavení ponúka aplikácia ešte ďalšie, ktoré sú takmer zhodné so všetkými Samsung smartfónmi, no ako som povedal, je ich tam v porovnaní s drahšími modelmi menej.

Batéria: Na bežné používanie až až

Batéria je v prípade tohto smartfónu kapitolou samou o sebe. Nájdeme tu veľkú 5000 mAh batériu, ktorá zvládne smartfón udržať pri živote aj dva dni. Počas testovania sa nestalo, aby percentá batérie bezdôvodne klesali, keď som smartfón nepoužíval. Cez noc mi z batérie ubudli priemerne 1 až 2 percentá. Nočný úbytok závisel najmä od toho, aké aplikácie ostali spustené a či mal smartfón cez noc zapnuté alebo vypnuté WiFi.

Samsung Galaxy A31

Smartfón som počas testovania používal ako svoj primárny smartfón, to znamená telefonovanie, sociálne siete a fotografovanie boli na dennom poriadku. Za týchto podmienok, teda neustále zapnutých mobilných dát alebo WiFi som sa dostal na 1,5 dňa aktívneho používania. Všetko záviselo aj od pomeru používania mobilných dát a WiFi. S batériou v tomto smartfóne som veľmi spokojný, rovnako aj so šetrením energie.

Čo sa teda šetrenia týka, smartfón ponúkne tri režimy šetrenia energie – Optimalizované, Stredné a Maximálne. Ak si chcete udržať dobrý pomer výkonu a výdrže, odporúčam zvoliť si Stredné šetrenie energie. To vám následne ponúkne, či chcete obmedziť rýchlosť procesora, vypnúť Always On Displej alebo znížiť jas.

Maximálne šetrenie energie zas obmedzí spustené aplikácie len na tie najnutnejšie, no zoznam podporovaných aplikácií v zjednodušenom používateľskom prostredí si môžete meniť podľa seba.

Smartfón si nabijete rýchlou, 15 W nabíjačkou no v tejto dobe už patrí skôr medzi tie pomalšie. Pri nabíjaní a súčasnom používaní sa smartfón zbytočne veľmi neprehrieval. Podpora bezdrôtového nabíjania chýba, rovnako ako pri väčšine podobných smartfónov. 15 W nabíjačka zvládla smartfón nabiť za 2 hodiny a 15 minút.

Test rýchlosti nabíjania

  • 15 minút – 13 %
  • 30 minút – 26 %
  • 45 minút – 38 %
  • 60 minút – 51 %
  • 2 hodiny a 15 minút – 100 %

Zhrnutie

Samsung Galaxy A31 hodnotím ako celkom podarený smartfón, ktorý síce trpí svojimi neduhmi, no tie sú v tejto cenovej kategórií bežné. Veľmi sa mi páči jeho prémiový vzhľad a úprava zadnej strany s dúhovými odleskmi. Pre nenáročného používateľa je tu výkonu dostatok a bežné úkony smartfón hravo zvládne. Jedna z vecí, ktorá mi trošku vadila je použitý procesor, miesto ktorého by mohol byť bez problémov aspoň Exynos, no s tým už nenarobím nič.

Samsung Galaxy A31

Píšem to len preto, že z minulosti nemám so smartfónmi s Mediatekom dobré skúsenosti, no tento lacný smartfón celkom smartfón prekvapil. Galaxy A31 na tom nie je zle ani s fotografiami, no žiaľ pri nedostatku svetla sa to už povedať nedá. Veľká batéria udrží smartfón pri živote približne 1,5 až dva dni pri bežnom používaní. Preto ak ste zarytý fanúšik Samsungu prípadne sa vám páči rozhranie One UI a prémiový vzhľad, výberom tohto smartfónu nič nepokazíte.

Konkurencia

Redmi Note 9 Pro

Prvým konkurentom testovaného smartfónu je Redmi Note 9 Pro. Ten ponúkne väčší, 6,67 palcový IPS displej a osemjadrový čipset Snapdragon 720G v spolupráci so 6 GB RAM. O prísun energie sa stará veľká, 5020 mAh batéria, s podporou rýchleho 30 W nabíjania. Na zadnej strane nájdeme štyri fotoaparáty s rozlíšeniami 64 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP.



Redmi Note 9 Pro fotoaparat

Motorola One Fusion +

Motorola One Fusion + ponúkne veľa muziky za málo peňazí. Za cenu približne 240€ dostanete výkonný čipset Snapdragon 730, 6 GB RAM a interné úložisko s veľkosťou 128 GB. Veľmi zaujímavým prvkom tohto smartfónu je vysúvací, 16 megapixelový fotoaparát. Na prednej strane nájdeme 6,5 palcový IPS displej s rozlíšením 2340 × 1080 pixelov. Zadná strana ponúkne štyri fotoaparáty s rozlíšeniami 64 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP.



Motorola one fusion+ zadna strana

Huawei P Smart 2021

Tretím konkurentom je smartfón Huawei P Smart 2021. Na prednej strane ponúkne veľký, 6,67 palcový TFT displej s rozlíšením 2400 × 1080. Zadnej strane dominuje veľký modul fotoaparátu so štyrmi objektívmi s rozlíšeniami 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP. Výkon má na starosti čipset HiSilicon Kirin 710A spoločne so 4 GB operačnej pamäte. Prísun energie má na starosti batéria s veľkosťou 5000 mAh s podporou 22,5 W nabíjania. Rovnako, ako všetkým novým smartfónom Huawei, aj tomuto modelu chýba podpora Google služieb.



Huawei P Smart 2021

6.7

Samsung Galaxy A31

Samsung Galaxy A31 je sa radí medzi smartfóny strednej triedy. Za cenu ani zďaleka nepresahujúcu hranicu 250 Eur ponúkne pekný Super AMOLED displej s krásnym prevedením farieb. Smartfón je plastový, no aj napriek tomu pôsobí jeho vzhľad prémiovo. Štvorica objektívov na zadnej strane niekedy svojimi výsledkami prekvapí, no niekedy žiaľ sklame. Fotografie strácajú na kvalite najmä v noci. O výkon sa stará osemjadrový čipset Mediatek MT6768 Helio P65 v kombinácii so 4 GB RAM. Veľká, 5000 mAh batéria hravo zvládne bežné, dvojdňové používanie. Samozrejmosťou je LTE, podpora 5 GHz WiFi sietí, NFC, GPS a 3,5 mm audio jack.

zobraziť celú recenziu
70 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
50 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
60 %
Fotoaparát

  • atraktívny dizajn
  • veľká batéria
  • nízka cena
  • spoľahlivý fotoaprát
  • prítomnosť 3,5 mm audio jacku

  • pomalé nabíjanie
  • občasné zaváhanie systému
  • nízka kvalita fotografií za nedostatku svetla
  • zadná strana je magnetom na od
20.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+