MojAndroid

Nebolo tomu tak dávno, kedy sa za štandardne dlhú podporu považovali dva roky aktualizácií operačného systému Android a prípadne ešte jeden rok podpory na bezpečnostné záplaty. Teraz je to už celkom inak a Samsung v prípade vlajkových lodí a zariadení strednej triedy zvykne ponúkať trojročnú alebo až štvorročnú podporu na aktuálnosť Androidu. Toto sú modely, ktoré po aktualizácii na Android 14 už budú dostávať iba bezpečnostné opravy.

Samsung vydá poslednú veľkú aktualizáciu pre tieto modely

Modely, ktoré sa chystáme spomenúť, boli predstavené v období, kedy Samsung ponúkal trojročnú softvérovú podporu. Tá sa pre ne od aktualizácie na Android 14 skončí a ich používatelia sa dočkajú už len bezpečnostných opráv bez prídavných noviniek v operačnom systéme. Reč je konkrétne o týchto zariadeniach, ktoré sa na Slovensku radili k najpredávanejším:

Samsung Galaxy A54 5G
Samsung Galaxy A54 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Výrobca ich predstavil so systémom Android 11. Android 14 tak bude pre ne predstavovať už tretiu veľkú aktualizáciu. Ste vlastníkom niektorého zo spomenutých smartfónov alebo daný tablet? Ak áno, ako sa vám s nimi pracuje už po približne troch rokoch používania? Napíšte nám do komentárov pod článok.

Aktualizácie u konkurencie

Používatelia smartfónu Motorola edge 30 ultra sa po dlhom čakaní dočkali Androidu 13. Ak ste majiteľom niektorého z týchto Xiaomi telefónov, tak sa môžete zapojiť do testu Androidu 14. Vlastníte model značky OPPO? Pozrite sa, či dostanete najnovší softvér. Na záver ešte zmienime Redmi Note 12 5G, ktoré dostáva aktualizáciu na operačný systém Android 13.

Náš tip
Wi-Fi nemá šancu, nová technológia je 100x rýchlejšia. Prichádza Li-Fi

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+