MojAndroid

S novým mesiacom spúšťa spoločnosť Samsung pre svoje zariadenia aktualizáciu s júlovou bezpečnostnou záplatou systému Android. Netáka sa to len vlajkových modelov, ale aj smartfónu strednej triedy série Galaxy A.

Aktualizácia dorazila aj na Galaxy Z Fold4

Si neprekvapí, že medzi aktualizovanými modelmi sú tohtoročné vlajkové lode série Galaxy S23. Aktualizácia prichádza podľa portálu GSMArena s verziou firmvéru S91xBXXS3AWF9 a má veľkosť približne 430 MB. Aktualizácia sa týka všetkých troch modelov – Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Aktualizácia pre vlajkovú sériu Samsung Galaxy S21 má podľa portálu GizmoChina označenie firmvéru G99xBXXS9EWF3.

Recenzia Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Milan Menšík

V prípade série Samsung Galaxy S22 je to podľa portálu AndroidPolice firmvér s označením S90xBXXS6CWF6 a veľkosťou 305 MB. Určite poteší, že aktualizácia bola spustená už aj pre tohtoročný smartfón strednej triedy Samsung Galaxy A53 5G. Zatiaľ však len v Latinskej Amerike. Júlová bezpečnostná aktualizácia sa objavila aj na našom redakčnom skladacom smartfóne Samsung Galaxy Z Fold4.

Čo prináša aktualizácia a ako ju nainštalovať?

Júlová bezpečnostná záplata rieši celkovo 90 bezpečnostných chýb v systéme Android a nadstavbe One UI. Spomedzi týchto opráv 52 poskytla spoločnosť Google pre svoj systém Android, zatiaľ čo spoločnosť Samsung rieši 38 opráv bezpečnostných chýb pre svoju nadstavbu One UI. Boli vyriešené tri kritické chyby spolu s 56 bezpečnostnými hrozbami s vysokou prioritou. Zostávajúce zraniteľnosti sa považujú za mierne riziká.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Môžete si ju však vyhľadať aj manuálne v nastaveniach. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Rovnako odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizácie u konkurencie

O svoje smartfóny sa stará aj konkurencia. OPPO plánuje aktualizovať na najnovší operačný systém hneď niekoľko smartfónov. Pokiaľ vlastníte smartfón značky Xiaomi, tak Android 14 môžete už testovať na týchto modeloch. Aj Redmi Note 12 5G dostal aktualizáciu na Android 13. Zmienime aj OnePlus 11 a ďalšie staršie zariadenia, ktoré dostali OxygenOS 13.1.

Náš tip
O2: Zľava na lístok do kina a veľká súťaž o exotickú dovolenku
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+