MojAndroid

Nová aktualizácia softvéru smartfónov série Samsung Galaxy S23 neprináša len júnovú bezpečnostnú záplatu, ale aj vylepšenie fotoaparátu. Vylepšenia v aktualizácii popísal portál GSMArena.

Ako aktualizácia vylepší fotoaparát?

Aktualizácia bola spustená na ázijsko-pacifickom regióne už pred týždňom a teraz konečne dorazila aj do Európy. Číselné označenie firmvéru je S91xBXXU2AWF1. Veľkosť aktualizácie je približne 2,2 GB. Aktualizácia prináša niekoľko vylepšení a opráv aplikácie Fotoaparátu a nadstavby One UI. Aktualizované sú všetky tri modely – Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra.

Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Milan Menšík


Konkrétne vylepšenia a opravy:

  • Pridané 2-násobné priblíženie pre režim Portrét.
  • Opravené problémy s automatickým zaostrovaním fotoaparátu.
  • Vylepšená kvalita nočného režimu.
  • Plynulejšie animácie prechodu v používateľskom rozhraní One UI.
  • Vylepšenia hmatovej spätnej odozvy.
  • Vyriešené problémy s dynamickým rozsahom HDR, ktoré sa môžu objaviť pri používaní aplikácie Fotoaparát za určitých svetelných podmienok.
  • Vyriešený problém, ktorý spôsoboval rozmazané, polkruhové škvrny okolo ohniska fotoaparátu.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Môžete si ju však vyhľadať aj manuálne v nastaveniach. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Rovnako odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizácie u konkurencie

Konkurencia sa softvérovými aktualizáciami zaoberá taktiež. Toto je zoznam smartfónov značky OPPO, ktoré budú v budúcnosti aktualizované na Android 14Redmi Note 12 5G dostáva update na systém Android 13. Majitelia týchto Xiaomi smartfónov už nedostanú žiadnu aktualizáciu. OnePlus 11 a ďalšie staršie zariadenia dostávajú OxygenOS 13.1.

Náš tip
Qualcomm S3 Gen 2 Sound Platform zníži latenciu zvuku bluetooth slúchadiel
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
25.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+