MojAndroid

Značka OPPO nie je vo svete žiadnym nováčikom, no na slovenský trh prišla len v lete tohto roka. Výrobca sa zameral na strednú triedu a na jej predaje u operátorov. Podarilo sa. OPPO patrilo v roku 2021 medzi 5 značiek s najlepšími predajmi na Slovensku. Najnovšie informácie hovoria o tom, že výrobcovi sa darí v celej Európe.

Spoločnosť dosiahla v treťom štvrťroku 2021 medziročný rast na úrovni 45 %. Medzi tri najpredávanejšie značky sa jej modely dostali v Poľsku, Turecku a na Ukrajine. Tento nárast potvrdzuje obľubu technológii OPPO v regióne východnej Európy. Značka sa aj vďaka tomuto rastu dostala na štvrté miesto v predajoch v celej Európe.

„OPPO je mladá značka, ale naše DNA je zakorenené vo vytváraní špičkových inovácií. Pri ďalšom raste a expanzii v strednej a východnej Európe sa zameriavame na to, aby naše zariadenia boli jednoduché a ľahko použiteľné a zároveň poskytovala spotrebiteľom plnú kontrolu nad ich kreativitou, súkromím a pohodou – umožňovala im zostať v spojení s ľuďmi a vecami, na ktorých im najviac záleží. Ľudia v celom regióne vidí v našom prístupe skutočnú hodnotu, čo sa odráža v trvalom úspechu spoločnosti OPPO na mnohých trhoch.“

Johnny Zhang, prezident OPPO pre strednú a východnú Európu

Značka momentálne pôsobí v jedenástich krajinách strednej a východnej Európy. Na Slovensku ide o štvrtú najpredávanejšiu značku. Najväčší podiel z predajov si uchmatla stredná trieda v podobe OPPO Reno 5 5G a Reno 5Z 5G. Vlajkové lode by podľa výrobcu k nám mali prísť v budúcom roku. A dúfame, že sa dočkáme aj nejakých skladacích a iných zaujímavých modelov.

OPPO Reno 5 5G
OPPO Reno 5 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Redakcia MôjAndroid.sk si napríklad už mohla vyskúšať rolovací OPPO X 2021, ktorá sa nám veľmi páčil a svoje miesto na trhu by si určite našiel.

Zaujímavý je rast v Rusku, kde táto značka nepatrí medzi nováčikov a na ruskom trhu pôsobí už dlhšie. No aj napriek tomu vzrástli online predaje o neuveriteľných 600 %. Pravdepodobne to bude spojené s prebiehajúcou pandémiou a tým, že zákazníci častejšie uprednostnia online nákup pred tým fyzickým.

Náš tip
Oppo Find N: Silná konkurencia pre Samsung Galaxy Z Fold3?

15.12.2021
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+