MojAndroid

Oppo doteraz v tichosti pripravoval svoju odpoveď na známy a obľúbený Samsung Galaxy Z Fold 3. Kým ostatní výrobcovia ako Xiaomi, Motorola, Huawei, či Samsung už dávnejšie predstavili svoje prvé ohybné zariadenia, Oppo si dalo na čas. Celé roky totiž v tichosti pripravovalo Oppo Find N, o ktorom sa viac dozvedáme až teraz. Správu priniesol portál Android Central.

Oppo Find N: Zabijak Samsungu Galaxy Z Fold3?

Pete Lau, spolu zakladateľ a CEO OnePlus a zároveň produktový riaditeľ Oppo povedal, že Oppo Find N vyvíjali štyri roky. Prvý prototyp uzrel svetlo sveta v apríli 2018, ale uchovali ho v tajnosti pred verejnosťou.

Oppo Find N
Oppo Find N | Zdroj: Androidcentral.com
Samsung Galaxy Z Fold2
Istá podoba tam je, či? | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa spoločnosti je Find N šiestou generáciou skladacieho telefónu od Oppo. Lau spomína, že toto zariadenie im pomôže zaujať a určovať smer vývoja aj naďalej potom, čo sa celé odvetvie v podstate zaseklo. Toto zaseknutie predstavuje dosiahnutie možného stropu v oblasti výkona, fotoaparátov, či dizajnu. Nakoniec, aj samotný Lau to celkom presne popisuje:

„Či už ide o rýchle nabíjanie, vysoké obnovovacie frekvencie, mobilné fotografovanie pokrývajúce niekoľko ohniskových vzdialeností alebo 5G pripojenie, vývoj smartfónov dosiahol hranicu, ktorá si vyžaduje nové spôsoby myslenia a nové prístupy, aby sme mohli pokračovať v inováciách.”

Find N by tiež mal vyriešiť nedostatky súčasných skladacích telefónov – viditeľný záhyb obrazovky a nízka odolnosť. Pozrite si telefón naživo vo videu nižšie:

Z videá je vidieť, že záhyb tam po otvorení prakticky nie je. Taktiež pri otváraní sa vľavo hore na chvíľočku zablyskne niečo, čo vyzerá ako selfie snímač v ľavom hornom rohu obrazovky.

Momentálne nevieme ani cenu, špecifikácie, či dostupnosť zariadenia. Jediné, čo vám môžeme povedať je dátum predstavenia – 15. december, čo je prakticky už čoskoro. Potom sa možno dozvieme viac o tom, či a ako zamaskovali známy záhyb skladacích telefónov.

Oppo nám v minulosti dalo možnosť vyskúšať si ich prototyp rolovateľného telefónu Oppo X 2021. Snáď v budúcom roku vyjde už naozaj.

Náš tip
Oppo X 2021 naživo: Vyskúšali sme prvý smartfón s rolovacím displejom

9.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+