MojAndroid

Je veľmi pravdepodobné, že nadchádzajúci update pre používateľskú nadstavbu od Samsungu, One UI, nebude niesť označenie 3.5. Technologický webový portál SamMobile prišiel so správou, že aktualizácia bude zrejme známa ako nové One UI 3.1.1. Taktiež oznámil, kedy a na ktoré zariadenia tento update dorazí.

One UI 3.1.1 príde na vlajkové lode a na obľúbené modely strednej triedy

Zoznam smartfónov, ktoré One UI 3.1.1 dostanú, je takmer istý. Teraz iba záleží na tom, kedy sa aktualizácia na dané modely dostane. Keď sa pozrieme naspäť na tento čas pred jedným rokom, séria Samsung Galaxy S20 urobila významný skok na One UI 2.5 pár týždňov po uvedení modelového radu Samsung Galaxy Note 20. Stalo sa tak na udalosti Unpacked.

Samsung Galaxy Note 20
Smartfóny na obrázku: Samsung Galaxy Note 20 (vpravo) a Samsung Galaxy Note 20 Ultra (vľavo) | Foto: Redakcia

Aj napriek tomu, že nie je jasné, či predstavenie ďalšej verzie grafickej nadstavby na smartfónoch značky Samsung bude mať podobný termín predstavenia, ako tomu bolo v uplynulom roku, vieme približné termíny aktualizácií pre jednotlivé telefóny.

Samsung Galaxy S21 Ultra 256 GB


Prioritu má samozrejme aktuálny vlajkový rad Samsung Galaxy S21

Ak k oficiálnemu uvedeniu novej verzie One UI dôjde počas predstavenia nových skladacích smartfónov, očakáva sa nasadenie aktualizácie pre séria Samsung Galaxy S21 už v priebehu augusta.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Smartfón na obrázku: Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia

Pár dní až týždňov na to by mali update dostať aj modely z radu Samsung Galaxy S20. Ku koncu augusta, respektíve začiatkom septembra, by aktualizáciu taktiež mohli dostať smartfóny zo sérií, ako Samsung Galaxy Z Flip, Galaxy Note 20 a možno aj Galaxy Note 10.

Samsung Galaxy A52


Tešiť sa môžu aj majitelia Samsungu Galaxy A52, Galaxy A71 a pravdepodobne aj Galaxy M32. Tieto modely by mohli byť aktualizované do konca jesenných mesiacov. Potom sa Samsung začne zaujímať o nástup One UI 4.0, ktoré podľa viacerých očakávaní príde spolu s nástupom nadchádzajúcej vlajkovej série smartfónov Samsung Galaxy S22.

Smartfóny, ktoré neboli spomenuté, pravdepodobne dostanú až priamo One UI 4.0

Možno sa teraz pýtate, prečo je v zozname aktualizovaných zariadení na One UI 3.1.1 len zopár telefónov. Odpoveď je jasná. Pre ostatné podporované smartfóny bude platiť, že update na One UI 3.1.1 bude preskočený a dostanú rovno One UI 4.0. Samsung aktualizuje na novšiu verziu svojej používateľskej nadstavby do konca roka iba tie vlajkové modely, spolu s tými obľúbenejšími, ktoré pochádzajú zo strednej triedy.

Samsung Galaxy A52
Smartfón na obrázku: Samsung Galaxy A52 | Foto: Redakcia

Aj napriek tomu, že nemusí ísť o kompletný zoznam aktualizovaných mobilných telefónov z dielne juhokórejského giganta, očakáva sa, že One UI 4.0 dostane drvivá väčšina dnes používaných modelov značky Samsung. Ich používatelia tak rozhodne nemusia mať obavy o predčasnom ukončení podpory. One UI 3.1.1 predsa nebude tak výraznou aktualizáciou, v porovnaní s príchodom One UI 4.0, ktoré príde už možno s novým Androidom 12.

Konkurencia nespí, aktualizáciami sa však najviac zaoberá samotný Samsung

Pokiaľ ide o konkurenciu v rámci aktualizácií, Samsung je momentálne absolútnou jednotkou na trhu. Nedávno pomocou aktualizácie vylepšil funkčnosť fotoaparátov na smartfónoch Samsung Galaxy A52 a Samsung Galaxy A72.

Asus ROG Phone 3
Smartfón na obrázku: Asus ROG Phone 3 | Foto: Redakcia

Asus ROG Phone 3 ďalej konečne dostal update na Android 11. Spoločnosť HMD Global na záver aktualizovala svoj veľmi lacný model Nokia 1.3 na Android 11 ešte pred termínom oficiálneho uvedenia najčerstvejšieho Androidu 12, ktorý je momentálne v testovacej fáze.

Náš tip
Návod: Ako získať COVID preukaz, nahrať ho do aplikácie GreenPass a zaregistrovať sa do systému eHranica
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+