MojAndroid

Juhokórejský gigant Samsung práve vypustil do obehu aktualizácie pre modely Samsung Galaxy A52 a Galaxy A72. Tá so sebou neprináša iba najnovšiu júlovú bezpečnostnú záplatu, ale aj množstvo vylepšení, ktoré sa týkajú hlavne fotoaparátov týchto zariadení. Informáciu hlási technologický webový portál Phone Arena.

Samsung Galaxy A52 a Galaxy A72 potešia svojich používateľov novými vylepšeniami

Júlová bezpečnostná záplata už dávnejšie zamierila aj do ďalších modelov od Samsungu. Teraz však konečne prichádza na rad strednej triedy a čakať sa zrejme oplatilo. Výrobca si pre používateľov spomínaných smartfónov prichystal hneď viacero noviniek.

Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52 | Foto: Redakcia


Tou prvou je aktualizovaná aplikácie galérie, ktorá po novom dokáže priniesť optimalizácie pre vaše snímky. Vylepšiť tak môžete kontrast, ostrosť, otočenie obrázku a ďalšie veci, ktoré sa doteraz museli robiť iba manuálne. Automatické vylepšenie tak dozaista poteší. Aplikácia vám horšie na vyzerajúce zábery zobrazí tipy na úpravy.

samsung galaxy a52 a72 update aktualizácia júl 2021
Foto: Phone Arena

Ďalší update sa týka samotných fotoaparátov. Zlepšené má byť rozpoznávanie tváre, celková funkčnosť snímačov a kvalita telefonických hovorov. Aktualizácie sa šíria s firmvérovým označením A525MUBU2AUF3, respektíve A725FXXU2AUF3 v prípade toho lepšie vybaveného telefónu. Zoznam zmien je samozrejme rozšírenejší a hovorí o už spomínaných vylepšeniach a opravách.

Samsung Galaxy A72 fotoaparat
Samsung Galaxy A72 | Foto: Redakcia


Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

Konkurencia sa snaží taktiež, no Samsung jednoznačne vedie. Nedávno aktualizoval aj predchodcu jedného z modelov, Samsung Galaxy A50. No napríklad taký OnePlus Nord N10 5G dostal update na Android 11 až teraz.

Ešte smutnejší je fakt, že zároveň s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o poslednú veľkú aktualizáciu, ktorú tento smartfón obdrží. Na záver spomenieme aj Xiaomi a ich telefón POCO X3 Pro, ktorý získava novú verziu používateľskej nadstavby MIUI 12.5.

Náš tip
Toto sú všetky smartfóny, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 12

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
22.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+