MojAndroid

Smartfón OnePlus Nord N10 5G bol predstavený v októbri minulého roka. Ide o zariadenie, pochádzajúce zo strednej triedy. Ide o zástupcu mobilov s podporou najmodernejších sietí piatej generácie, alebo skrátene aj 5G. Pochváliť sa môže aj 64 MP primárnym fotoaparátom. Na trh prišiel súčasne s lepšie vybaveným modelom OnePlus Nord N100. Webový portál Android Community tvrdí, že zariadeniu bola sľubované iba jedna veľké aktualizácia Androidu. Tá práve prichádza až teraz a prináša Android 11.

Ide o prvú a zároveň poslednú veľkú aktualizáciu pre OnePlus Nord N10 5G. Prináša Android 11

Mobilný telefón OnePlus Nord N10 5G bol predstavený s operačným systémom Android 10. Aktualizácia na Android 11 tak prišla veľmi neskoro. Značí tomu i fakt, že už o pár týždňov až mesiacov sa dočkáme oficiálneho predstavenia verzie Android 12.

OnePlus Nord N10 (3)
OnePlus Nord N10 5G | Foto: Redakcia

Nové firmvérové označenie je známe ako Build 11.BE88CF. Keďže ide asi o poslednú významnú aktualizáciu, používatelia oficiálne zrejme dostanú už iba opravné a bezpečnostné aktualizácie.

Dosť chabá podpora, no myslíme si, že komunita to vyrieši vytváraním alternatívnych ROM, ktoré už však strácajú na popularite a bežnému používateľovi by sa do toho ísť rozhodne nechcelo, keďže v tomto prípade existuje isté riziko pokazenia telefónu a kroky inštalácie vedia byť veľmi zložité.

Pokiaľ by sa update na Android 11 vyskytol aj na vašom konkrétnom modeli smartfónu OnePlus Nord N10 5G, určite nám o tejto skutočnosti dajte vedieť v diskusii pod článkom.

OnePlus Nord N10 5G


Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

Pokiaľ ide o Android aktualizácie, jednoznačne vedie Samsung. Zle sa nedarí ani firme Xiaomi, ktoré pozmenila plán bezpečnostných aktualizácií. Beta verzie Realme UI 2.0 s Androidom 11 sa potom dočkali modely Realme 6 a 6i. Na záver nesmieme zabudnúť ani na Huawei, ktorý používateľov smartfónu Huawei P20 Lite potešil májovou bezpečnostnou aktualizáciou.

Huawei P20 Lite
Huawei P20 Lite | Foto: Redakcia

Náš tip
Vyberáme najlepšie smartfóny, ktoré si môžete kúpiť za 500 €

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+