MojAndroid

Júlový bezpečnostný update spoločnosť Samsung začala šíriť už na konci mesiaca jún. Modelový rad Samsung Galaxy S10 bol prvým, ktorý túto aktualizáciu získal. Ďalej pokračovali zariadenia, ako Samsung Galaxy S10 Lite, Galaxy S20, Galaxy S21, Galaxy Note 10, Galaxy Note 20 a ďalšie. Júlový update teraz prichádza aj na Samsung Galaxy A50.

Majitelia smartfónu Samsung Galaxy A50 môžu v blízkej dobe očakávať aktualizáciu

Hneď na úvod spomenieme, že nová aktualizácia sa k modelu Samsung Galaxy A50 začína pravdepodobne šíriť z amerického kontinentu. Nesie firmvérové označenie A505USQSDDUF1 a podľa dokumentácie od samotného Samsungu, júlová aktualizácia opravuje až 20 zraniteľností, týkajúcich sa súkromia koncového používateľa.

Samsung Galaxy A50
Foto: Redakcia

Taktiež by sa mal opraviť aj istý problém s Android Auto, ktorý bol objavený pred zopár týždňami. Potrvá ešte pár dní až týždňov, kým sa tento konkrétny update dostane aj do našej krajiny. Každopádne, jeho dostupnosť si môžete kedykoľvek skontrolovať aj manuálne v nastaveniach telefónu, konkrétnejšie v sekcii softvérových aktualizácií.

Samsung Galaxy A52 5G

Konkurencia sa snaží taktiež, no Samsung jednoznačne vedie. Nedávno aktualizoval aj mladšieho súrodenca tohto modelu, Samsung Galaxy A52 5G. No napríklad taký OnePlus Nord N10 5G dostal update na Android 11 až teraz. Ešte smutnejší je fakt, že zároveň s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o poslednú veľkú aktualizáciu, ktorú tento smartfón obdrží. Na záver spomenieme aj Xiaomi a ich telefón POCO X3 Pro, ktorý získava novú verziu používateľskej nadstavby MIUI 12.5.

Náš tip
Ceny za dáta na Slovensku patria medzi najvyššie v EÚ

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+