MojAndroid

Nie je to tak dávno, kedy počas pandémie ľudia trávili dlhé hodiny pred svojimi televíznymi či inými prijímačmi. Práve v tomto období zasiahla svet kvázi ďalšia “pandémia”. Tou bol seriál Squid Game, ktorý sledovalo najviac ľudí na planéte a tešil sa veľkému úspechu od všetkých generácií. Aj vďaka tomu sa rozhodla juhokórejská spoločnosť ISP SK Broadband Netflix zažalovať, informuje theVerge.

Spor je na konci a poznáme víťazov

Sú nimi hneď dve strany – Netflix a ISP SK Broadband. Ako je to možné? Súdny spor sa ťahal už od 2020, kedy ho iniciovala práve firma ISP SK. Rovnako sa však aj Netflix rozhodol zažalovať kórejskú firmu a spory tak boli na svete hneď dva.

Teraz sa však po spoločnej dohode oboch celkov spory ukončili s tým, že spoločnosti radšej začnú spolupracovať. Stali sa tak z nich strategickí partneri, ktorí si majú namiesto škodenia pomáhať tak, aby na danom trhu prosperovali obe. Ak sa pýtate prečo sa vlastne dostali do súdneho sporu, jedným z najväčších dôvodov bol seriál Squid Game. Ten spôsobil v krajine taký ošiaľ, že spoločnosti ISP SK Broadband narástli náklady na prevádzku siete až o 23 miliónov amerických dolárov.

Práve poplatky, ktoré spoločnosť chcela zaplatiť aj od Netflixu, v krajine platia obrovské firmy ako napríklad Amazon, Apple aj Facebook. Pomáhajú tak kryť dodatočné náklady spoločnosti na celkovú prevádzku siete. Naopak najpopulárnejší poskytovateľ online obsahu v krajine – YouTube, rovnako ako Netflix poplatky zatiaľ neplatí.

Netflix titulka
Netflix aplikácia | Zdroj: Filip Spevár

Po novom tak spoločnosti začnú spoločne ponúkať balíky, ktoré kombinujú Netflix s IPTV SK a plánmi služieb SK Telecom. Momentálne tiež spoločnosti hľadajú spôsoby na to, ako využiť technológie AI, ktoré kórejské firmy vyvíjajú, v prospech návštevnosti.

„Prioritou je hodnota zákazníka. Budeme naďalej vyvíjať v spoločnosti AI a spolupracovať s rôznymi spoločnosťami doma aj v zahraničí.”

Choi Hwanseok, viceprezident pre firemnú stratégiu v SK Telecom

Náš tip
Skicár prinesie prémiové novinky, ktoré využíva najmä Photoshop

19.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+