MojAndroid

Sociálne siete Facebook a Instagram patria medzi najväčšie a najobľúbenejšie na svete. Ich používanie je zdarma, no používateľ sa musí zmieriť so zobrazovaním reklám. Práve tie za neho zaplatia to, že v online priestore môže tráviť množstvo svojho času. Nie všetkým používateľom sú však reklamy po vôli. Pre tých pripravuje spoločnosť Meta možnosť platených verzií svojich sociálnych sietí, ktoré nebudú obsahovať reklamy.

Facebook a Instagram bez reklám? Áno, ak si zaplatíte

Podobne napríklad funguje služba YouTube od Google. Ak video pozerá používateľ, ktorý službu nemá predplatenú, zobrazujú sa mu reklamy. Tie môžu byť tak vtieravé, že sa buď rozhodne používať AdBlock (proti tomuto YouTube bojuje) alebo si YouTube predplatí.

Nemali by ste prehliadnuť:

Podobne to chce riešiť spoločnosť Meta. Používatelia budú mať samozrejme na výber. To znamená, že ak vám tento aktuálny stav vyhovuje a reklamy vám nevadia, platiť nebudete musieť. Avšak ak nechcete mať žiadne reklamy, nebude to zadarmo. Biznis plán sociálnych sietí je postavený práve na reklamách, prípadne predplatnom.

Má v tom prsty EÚ?

Reklamy na sociálnych sieťach sú perfektne cielené, takže často sa používateľom ukazujú práve tie, o ktoré by mali mať záujem. Môže za to podrobné sledovanie ich správania. Inak povedané, sociálne siete vedia, čo sa vám páči, aké máte záujmy a podobne. Na základe toho sa vám zobrazujú relevantné reklamy. Toto sledovanie sa však veľmi nepáči Európskej únii, a práve toto môže byť hlavným dôvodom, prečo sa spoločnosť Meta rozhodla pre zavedene predplatného.

instagram titulka

Keďže sa predplatiteľom nebudú zobrazovať reklamy, nebude dôvod zbierať ich dáta. Či to tak bude naozaj fungovať, ukáže až čas. Kedy sa reálne dočkáme predplatného na Facebooku a Instagrame, zatiaľ nevieme. Rovnako nevieme ani to, koľko to bude stáť.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Najpredávanejším smartfónom v prvom polroku 2023 sa stáva…
4.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+