MojAndroid

Facebook Messenger je jedným z najväčších konkurentov pre WhatsApp, ktorý je momentálne najpopulárnejšou aplikáciou na posielanie textových správ. Paradoxne ich vlastní rovnaká spoločnosť Meta. Tá zároveň prevádzkuje aj odľahčenú verziu Meesengeru s názvom Messenger Lite. Podľa portálu 9to5Google už však nie nadlho.

Messenger Lite skončí budúci mesiac

Messenger Lite bol predstavený v roku 2016 ako riešenie pre menej výkonné zariadenia. Mal jednoduchší dizajn než originálna aplikácie, chýbali mu niektoré funkcie a dokonca aj tmavý režim, ale z pohľadu textovej komunikácie poskytoval všetko potrebné. Bola to v podstate základná a jednoduchá aplikácia na odosielanie správ bez akýchkoľvek zbytočných dizajnových prvkov.

Zaberala v pamäti menej miesta, šetrila dáta a tým pádom fungovala aj pri pomalšom internetovom pripojení. A vďaka tomu, že bola nenáročná na hardvér, fungovala aj na lacných zariadeniach so systémom Android Go. Meta však postupne začala do Lite verzie pridávať ďalšie funkcie a zároveň sa začali v nižšom segmente objavovať smartfóny dostatočne výkonné aj pre originálnu verziu.

Nemali by ste prehliadnuť:

Výhody jednej verzie voči druhej sa začali pomaly stierať. Pravdepodobne preto spoločnosť Meta teraz oficiálne oznámila ukončenie Lite verzie. Novým používateľom už dokonca nie je v obchode Google Play dostupná a pre starých sa zneprístupní 18. septembra. Nemusíte sa však báť, že by ste prišli o históriu vašich konverzácií. Tá bude synchronizovaná s originálnym Messengerom.

Messenger
Messenger
Price: Free
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
Náš tip
Telekom má úplne nové paušály. Nekonečné dáta pre každého a iné novinky
25.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+