MojAndroid

Počas pandémie sú videohovory pre mnohých používateľov jediným spôsobom, ako sa spojiť so svojimi blízkymi. Preto sa četovacie platformy zamerali práve na ich vylepšenie. V tejto snahe momentálne pokračuje aj Facebook a do Messengeru v týchto dňoch pridáva skupinové AR efekty a niekoľko skupinových AR hier. O novinke informoval portál Android Community.

V aplikácii na vás bude čakať viac ako 70 nových skupinových efektov

Doposiaľ boli AR filtre a hry dostupné pre každého účastníka videohovoru zvlášť, nové efekty je však možné nasadiť všetkým účastníkom, nie len sebe. K novinkám patrí napríklad filter so zelenou bradou alebo efekt s roztomilou mačkou, ktorá bude chodiť po obrazovke. Z nových skupinových hier bude k dispozícii napríklad jedna, v ktorej všetci účastníci súťažia o prípravu najlepšieho hamburgeru.

Facebook Messenger skupinové AR efekty a hry
Zdroj: Androidcommunity.com

K efektom sa dostanete jednoducho. Počas skupinového hovoru klepnite na smajlíka, čím sa zobrazí panel efektov. Vyberte možnosť Skupinové efekty, kde nájdete viac ako 70 nových filtrov. Podľa spoločnosti sa týmto zábavným a neobvyklým spôsobom používatelia môžu lepšie zblížiť so svojimi priateľmi a rodinou na diaľku.

Facebook už novinku sprístupňuje používateľom

Facebook navyše možnosť vytvárať skupinové efekty a hry sprístupní aj vývojárom, ktorí si budú môcť vytvoriť vlastné. Momentálne majú možnosť vytvárať efekty len pre jednotlivcov. Novinka je dostupná aj v službe Messenger Rooms, ktorá umožňuje vytvárať videohovory až s 50 účastníkmi naraz. Skupinové efekty a hry sa už postupne dostávajú k používateľom Facebook Messengera a čoskoro budú dostupné aj na Instagrame.

Messenger
Messenger
Price: Free
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
Náš tip
Instagram pozastavuje aplikáciu pre deti. Chce ísť cestou rodičovského dohľadu
24.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+