MojAndroid

Hneď na úvod je potrebné poznamenať, že prieskum sa konal v USA, no zároveň aj na Slovensku je medzi tínedžermi badateľný rovnaký trend. iPhone je ikona a každý ho chce mať, zatiaľ čo Android telefóny idú medzi mladými do úzadia. Zjednodušene povedané – nemáš iPhone, nie si “in.”

Tínedžeri v tom majú jasno

Americký trh je v tomto smere trochu špecifický, pretože tam až 57 percent ľudí vlastní iPhone, Android má 43 %. Štúdia, ktorá bola vykonaná na 7 100 tínedžeroch prezradila ešte zaujímavejšie čísla, pretože až 87 % z nich vlastní iPhone. Dokonca aj približne rovnaké percento uvažuje nad tým, že aj ich ďalší smartfón bude pochádzať od Apple.

Mohlo by vás zaujímať:

Pre porovnanie, situácia vo svete je taká, že 71 percent používateľov má Android, zatiaľ čo 29 % používa iPhony.

Sila ekosystému

iPhonistov v ekosystéme držia najmä služby, ktoré používajú a ktoré nie je možné používať na Androide. Napríklad iMessage. Dnes už platí, že samotný ekosystém hardvéru majú veľmi dobre vyriešené aj konkurenčné spoločnosti, napríklad taký Samsung sa môže s Applom smelo porovnávať.

Taktiež ponúka smartfóny, tablety, hodinky, slúchadlá, notebooky, dokonca aj televízory a iné smart zariadenia, ktoré medzi sebou veľmi dobre komunikujú.

Ako ste na tom vy? Ešte vás bavia tieto neustále vojny medzi používateľmi Androidu a iOS?

Náš tip
Smart Poisťovňa 2023: Ako poisťovne využívajú sociálne siete? | Súťaž
22.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+