MojAndroid

Spoločnosť Google začala testovať novú funkciu v službe YouTube, ktorú ocení nejeden milovník hudby. Umožní vám totiž nájsť neznámu skladu tak, že ju nahráte alebo budete pohmkávať. V podstate tak pôjde o alternatívu k populárnej službe Shazam, ktorú vlastní konkurenčný Apple. Google o tom informoval na oficiálnych stránkach svojej podpory.

Zatiaľ len pre vybraných používateľov

Ak patríte medzi vybraných používateľov v testovacej skupine tejto funkcie, tak stačí neznámu skladbu pohmkávať alebo z nej nahrať 3 alebo viac sekúnd do služby YouTube, aby ju Google mohol identifikovať. Keď skladbu identifikuje, tak vám služba YouTube zobrazí relevantný obsah o danej skladbe so všetkými informáciami.

YouTube titulka
YouTube na Android smartfóne

Google tvrdí, že funkciu zatiaľ sprístupňuje len malému percentu globálnych používateľov, ktorí využívajú YouTube na zariadeniach s Androidom. Už v roku 2020 pritom spoločnosť zaviedla funkciu „hum-to-search“ v aplikácii Google vyhľadávania a Google Asistenta. Verzia v YouTube sa údajne spolieha na rovnakú technológiu, ale potrebuje iba 10 až 15 sekúnd na nájdenie skladby.

Nemali by ste prehliadnuť:

Integrácia takej funkcie priamo v YouTube určite vyhľadávanie neznámych skladieb zjednoduší. Doteraz museli používatelia používať napríklad zmienený Shazam. Ten umožňuje vyhľadať skladby nielen cez mikrofón smartfónu, ale aj prehrávané v rámci celého systému. Nad Android aplikáciami zobrazí malú modrú ikonku so svojím logom, ktorú stačí stlačiť, aby ste rozpoznali hudbu v YouTube alebo na Instagrame.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Budúcnosť Zenfone od Asus: Výrobca s obľúbenou sériou nekončí
30.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+