MojAndroid

YouTube oznámil, že po novej aktualizácii vám platforma už nebude disponovať stránkou s odporúčanými videami v prípade, že si vypnete históriu sledovania. Používatelia sa tak vedia rozhodnúť, či chcú mať na svojej hlavnej obrazovke na mieru prispôsobený obsah. Téme sa venuje portál TechCrunch.

YouTube vám dá na výber, či chcete mať domovskú obrazovku s prispôsobeným obsahom

Používatelia streamovacej platformy YouTube sú zvyknutí, že keď stránku alebo aplikáciu otvoria, uvidia množstvo videí, ktorých téma sa odvíja od histórie sledovania. Ak by vám to z nejakého dôvodu prekážalo alebo sa vám odporúčaný obsah nepáči, viete to zmeniť v nastaveniach. Konkrétnejšie je potrebné vypnúť históriu sledovania. Domovská obrazovka by vám následne mala zmiznúť a aplikácia ponúkne iba tri karty – Odbery, Shorts a Knižnica.

youtube vanced

Tento spôsob fungovania bude efektívnejší najmä pre tých, ktorí YouTube navštevujú pre účel vyhľadávania konkrétneho obsahu, ktorý práve potrebujú. Zmena zatiaľ nie je k dispozícii pre všetkých používateľov a sprístupní sa v priebehu prichádzajúcich mesiacov.

Z ďalších noviniek na obľúbenej platforme by sme spomenuli aj vývoj generovania textového súhrnu videa za pomoci umelej inteligencie. YouTube spúšťa ďalej aj agresívnejšiu formu boja s nástrojmi na blokovanie reklám. K dispozícii sú aj informácie ohľadom budúceho pridania arkádových hier. Dávnejšie sa vývojári rozhodli odmeniť predplatiteľov prémiovej verzie vyššou kvalitou videa.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
Je to vôbec možné? Samsung Galaxy S24 Ultra ešte viac vylepší zoomovanie

10.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+