MojAndroid

Streamovacia služba Netflix bola roky vyzývaná k tomu, aby okrem predplatného umožnila jej bezplatné využívanie so zobrazujúcou sa reklamou. CEO Netflixu, Reed Hastings, teraz pri prezentácii finančných výsledkov uviedol, že spoločnosť je otvorená ponúknutiu lacnejšieho predplatného v kombinácii s reklamou. Informáciu priniesol portál TheVerge.

Netflix úvahou o predplatnom s reklamou reaguje na odliv zákazníkov

Spoločnosť zvažuje uvedenie tejto možnosti v priebehu budúceho až dvoch rokov. Hastings pripúšťa, že zavedenie predplatného  podporovaného reklamami by bolo pre spoločnosť veľkou zmenou v jej filozofii. Sám dokonca uprednostňuje v službách jednoduché predplatné bez reklám.

Hastings však túto možnosť predstavuje ako niečo, čo dáva veľký zmysel pre spotrebiteľov, ktorí požadujú nižšiu cenu a sú tolerantní voči reklame. Zmena postoja pravdepodobne súvisí s odchodom niektorých používateľov ku konkurenčným platformám. Generálny riaditeľ Ted Sarandos dokonca načrtol, že by služba mohla spustiť aj dlho špekulované zameranie sa na živé športy.

Netflix by zďaleka nebol jedinou spoločnosťou, ktorá zaviedla predplatné podporované reklamami. Konkurenti ako Hulu, Peacock a dokonca aj HBO Max ponúkajú predplatné, ktoré umožňujú spotrebiteľom platiť menej (alebo v prípade Peacocka nič) výmenou za občasné prerušenie streamu reklamami. A aj Disney už oznámilo, že pridá predplatné s reklamou v službe Disney+ do konca roka.

Aké sú ceny predplatného Netflixu a konkurencie na Slovensku?

Na Slovensku stále platia pôvodné ceny predplatného služby Netflix. To znamená 7,99 eur za základné predplatné, 9,99 eur za štandardné predplatné a 11,99 eur za prémiové predplatné.  Základné predplatné je určené len pre jedného používateľa a ponúka videá len v 480p rozlíšení.

Štandardné predplatné v 1080p rozlíšení je určené pre dvoch používateľov. Najvyššie prémiové predplatné v 4K rozlíšení si môžu vychutnať až 4 osoby súčasne. Treba pripomenúť, že v USA a niektorých ďalších trhoch boli ceny predplatného nedávno zvýšené a podobný osud časom pravdepodobne čaká aj Slovensko.

Od 8. marca je na Slovensku dostupná aj konkurenčná služba HBO Max, ktorá nahrádza svojho predchodcu HBO Go. Tá ponúka jednotné predplatné za 6,99 eur mesačne, no niektorí používatelia ju majú za 4,66 € mesačne, čo je výborná cena. Ešte lacnejšia je na Slovensku služba Apple TV+, ktorá stojí 4,99 eur mesačne. Jej obsah je však oproti konkurencii stále chudobný. A už 14. júna príde na Slovensko služba Disney+ za cenu 7,99 eur mesačne.

Náš tip
Huawei P50 Pro dostáva novú aktualizáciu
20.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+