MojAndroid

Len nedávno sa objavili prvé informácie o tom, že streamovacia služba Netflix zvažuje možnosť lacnejšieho mesačného predplatného, no za cenu toho, že sa používateľovi budú zobrazovať reklamy. Jedným z dôvodov tohto rozhodnutia je aj odliv predplatiteľov. Nižšie mesačné predplatné by ich mohlo prilákať späť.

Portál Cnet teraz informoval o tom, že reklamy zavedie aj konkurenčná služba Disney+, ktorá už onedlho oficiálne odštartuje aj na Slovensku. Keby ste chceli vedieť, ako ju získať za výhodnejšiu cenu, odporúčame článok Disney+: Registrácia na Slovensku spustená, takto získate zľavu, v ktorom sa dozviete všetko podstatné.

netflix hbo go
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Predplatné Disney+ s reklamami bude samozrejme lacnejšie. Spoločnosť uvádza, že týmto rozhodnutím cieli primárne na rodiny. Zároveň dodala, že nebude zverejňovať žiadne reklamy súvisiace s politikou alebo alkoholom. Lacnejšie predplatné by malo byť najskôr dostupné v USA, no môžeme očakávať, že sa časom rozšíri aj na ostatné krajiny.

Deti v predškolskom veku majú byť od reklám oslobodené, stačí mať v aplikácii správne nastavený profil. Reklamy by všeobecne nemalo byť veľa, zatiaľ sa uvažuje o štyroch minútach v jednej hodine. Výšku predplatného s reklamami zatiaľ spoločnosť neuviedla. Rovnako neuviedla ani to, či aktuálna cena predplatného zostane nezmenená alebo sa zvýši. Momentálna cena v USA je 8 USD mesačne.

Streamovacia služba HBO Max, ktorá je tiež oficiálne na Slovensku, podľa dostupných zdrojov zatiaľ nad reklamami neuvažuje.

Náš tip
Disney+ na Slovensku. Poznáme oficiálny dátum spustenia aj výšku predplatného

20.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+