MojAndroid

O tom, že streamovacia služba Disney+ príde na Slovensko, vieme už nejaký čas. Spoločnosť The Walt Disney Company teraz oficiálne prostredníctvom tlačovej správy potvrdila dátum spustenia služby. Príde ešte pred letnými prázdninami.

Len nedávno bola na Slovensku spustená služba HBO Max, ktorá obsahuje aj tituly z dielne Disney. Tie si nová služba s najväčšou pravdepodobnosťou stiahne k sebe.

Cena a dostupnosť Disney+ na Slovensku

Služba Disney+ príde oficiálne na Slovensko 14. júna 2022. Cena mesačného predplatného je nastavená na 7,99 €. Pokiaľ sa zákazník rozhodne predplatiť si službu na celý rok, zaplatí 79,90 €. To znamená, že získa zľavu vo výške 15,98 €, čo predstavuje dve mesačné splátky.

Predplatitelia budú mať prístup k exkluzívnemu obsahu z produkcie Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a Star.

Zdroj: Disney

Služba ponúkne podľa tlačovej správy “vysokú kvalitu obrazu” a možnosť streamovať na štyroch zariadeniach naraz. K dispozícii bude aj neobmedzené sťahovanie na desiatich zariadeniach, podpora IMAX Enhanced pri vybraných tituloch, možnosť nastavenia až siedmich profilov, pričom chýbať nebude ani detský profil s ľahko ovládateľným rozhraním a s obsahom, ktorý je primeraný ich veku.

Čo je Disney+

Ide o streamovaciu službu od spoločnosť The Walt Disney Company, ktorá je súčasťou segmentu Disney Media & Entertainment Distribution. Služba ponúka rozrastajúcu sa zbierku exkluzívnych relácií, vrátane celovečerných filmov, dokumentov, hraných a animovaných seriálov či krátkych filmov.

Konkurencia

Najväčšou konkurenciou na Slovensku budú služby Netflix a HBO Max. Netflix je momentálne k dispozícii za predplatné vo výške od 7,99 €, avšak len v 480p rozlíšení. FullHD streaming stojí 9,99 € a 4K streaming je za 11,99 € mesačne.. Cena HBO Max je nastavená na 6,99 € mesačne, čo je najmenej spomedzi týchto troch služieb.

Náš tip
UPC zvyšuje ceny internetu s platnosťou od 1.3.2022. Týka sa to aj vás?
29.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+