MojAndroid

Viaceré populárne platformy už v dnešnej dobe lákajú používateľov aj pomocou rôznych spôsobov online odberov. Niektorí poskytovatelia služieb si aj za odber účtujú nemalé poplatky. Pri odoberaní niektorých platforiem, ako napríklad Netflix alebo Hulu je možné zdieľať jeden účet aj medzi viacerými osobami.

Kvôli narastajúcemu počtu hackerov a podvodníkov môže byť aj obyčajné zdieľanie prihlasovacích údajov medzi priateľmi jednoducho napadnuté. Portál AdvancedTelevision zverejnil štatistiky zo streamovacej platformy Netflix, kde si medzi sebou zdieľa účet drvivá väčšina celkových používateľov.

Ako je na tom so zdieľaním účtov Netflix a ostatné platformy?

Už v minulosti streamovacia platforma Netflix podporovala predplatiteľov v zdieľaní účtov aj pomocou rôznych balíčkov pre rodiny. Podľa štatistiky zdieľalo svoj účet s najmenej jednou ďalšou osobou približne 84 % všetkých používateľov. Netflix však samozrejme nie je jediným poskytovateľom služieb, kde si viacerí ľudia zdieľajú heslá na jednom účte.

Na Disney+ sa taktiež veľmi často stáva, že si heslá medzi sebou zdieľajú najmä rodinný príslušníci. Keďže platforma HBO slúži hlavne pre dospelejšie publikum, v tomto prípade sú heslá zdieľané medzi skupinkami starších divákov.

Netflix a Disney+
Zdroj: Disneyplus.com

Počas prieskumu takmer polovica ľudí uviedla, že človek, s ktorým zdieľali heslo od streamovacej služby posunul tieto údaje ďalším priateľom aj bez ich vedomia. Treba brať na vedomie, že tieto prihlasovacie údaje mnohí z opýtaných používali aj na prihlasovanie do sociálnych sietí, či internetového bankovníctva.

Toto zdieľanie hesiel preto viedlo v niektorých prípadoch k nepríjemným skúsenostiam. Vyše 15 % používateľov, ktorí použili na prihlásenie informácie o bankovom účte nahlásilo krádež.

Popularita streamovacích služieb sa neskutočne zvýšila počas pandémie, kedy bolo spriemerované, že Američania míňajú na týchto platformách v priemere viac, ako 50 dolárov mesačne. Menšia čiastka to bola samozrejme pri tých používateľoch, ktorí svoje údaje zdieľali s priateľmi.

Netflix
Netflix
Developer: Netflix, Inc.
Price: Free
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot

Zdroj uviedol, že platformy kvôli týmto zdieľaniam prídu ročne o viac ako 670 dolárov na osobu. Preto Netflix nedávno ohlásil príchod nového pravidla, podľa ktorého bude účtovať poplatky aj za zdieľanie účtu.

Na internete je už teraz dostupných mnoho pomôcok na odstránenie osôb, s ktorými zdieľate svoj účet. Práve ohlásenie poplatkov za zdieľanie viedlo k tomuto odstraňovaniu ostatných ľudí z účtov. Najjednoduchším spôsobom je určite zmena hesla. Preto odporúčame oboznámiť zdieľané osoby s novými pravidlami ohľadom poplatkov.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android hier, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (5/2022)

11.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+