MojAndroid

Od spustenia video streamovacej služby Disney+ na Slovensku neubehol ešte ani prvý mesiac a už tu máme prvé štatistiky. Služba bola u nás oficiálne spustená 14.6.2022 a od začiatku sa stala silným konkurentom zavedeným streamovacím platformám – Netflix a HBO Max.

Obsahu je naozaj požehnane. Nechýbajú trháky z dielne Marvel, kreslené tituly od Pixar, Disney Originals či kvalitné dokumenty od National Geographic. Každý si nájde to svoje. Ako je to na Slovensku? Čo Slováci pozerajú najčastejšie?

disney+ najsledovanejsie
Zdroj: Flixpatrol.com

Najobľúbenejším filmom na Slovensku je momentálne marvelovka Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Prekvapujúce to nie je, pretože ide o horúcu novinku, ktorá sa ešte stále premieta aj v slovenských kinách. Ďalšie priečky obsadili prevažne kreslené tituly z dielne Pixar. Vyzerá to tak, že práve Disney+ bude na Slovensku jednotkou v rodinách s deťmi.

Čo sa týka seriálov, horúca novinka Obi-Wan Kenobi obsadila solídne druhé miesto. Na prvej priečke sú nestarnúci Simpsonovci, ktorí sa stále tešia veľkej obľube nielen na Slovensku, ale na celom svete. Veľmi dobre sa darí aj ďalším seriálom od Marvel Studios. V TOP 10 nechýba ani How I Met Your Mother či Family Guy. Prekvapením je seriál Hannah Montana, ktorý obsadil 7. priečku. Opäť dôkaz toho, že Disney+ má skvelý obsah pre deti.

Náš tip
Doctor Strange, Obi-Wan Kenobi, Ms Marvel. Disney+ dnes chŕli novinky
3.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+